WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Startują zapisy na Bieg Niepodległości

Startują zapisy na Bieg Niepodległości

13.10.2016, godz. 09:41
bieg niepodległości
bieg niepodległości foto: EAST NEWS

Zapisy do 28. edycji Biegu Niepodległości zaczną się o północy z 14 na 15 października. Na zawodników czeka pula 15 tysięcy pakietów startowych. Oprócz dziesięciokilometrowego biegu głównego, odbędzie się również bieg Mila Niepodległości na dystansie 1918 metrów.

By znaleźć się na liście startowej, wystarczy zalogować się lub wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.aktywnawarszawa.pl. Wszyscy rejestrujący się w ten sposób uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni. Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.

Opłacony pakiet będzie można odebrać od 19 października do 10 listopada w biurze zawodów w sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, pl. Defilad 1 (wejście od strony ul. Marszałkowskiej). 10 i 11 Listopada pakiety startowe wydawane będą wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy.

W pakiecie startowym uczestnicy znajdą numer startowy i pamiątkową koszulkę techniczną. Po ukończeniu biegu każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, napój, posiłek regeneracyjny i dyplom do pobrania ze strony internetowe.

Tradycyjnie już start biegu zlokalizowany będzie u zbiegu ulicy Stawki oraz al. Jana Pawła II. Punktualnie o symbolicznej godzinie 11.11 wystartują biegacze. Kilka minut wcześniej na trasę wyruszą zawodnicy poruszający się na wózkach z napędem pośrednim (handbike napędzane poprzez łańcuch), a na końcu linię startu przekroczą zawodnicy nordic walking i zawodnicy na zwykłych wózkach aktywnych.

Podobnie jak w latach minionych trasa biegu przebiegać będzie centralnymi ulicami Warszawy. Atestowana trasa będzie poprowadzona została al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach nawrócą w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej. Zawodnicy nordic walking i na wózkach aktywnych mający do pokonania krótszą trasę (6,5 kiolmetra) nawrócą na wysokości ul. Koszykowej.

Przed głównymi zawodami, o godz. 10.35, odbędzie się bieg Mila Niepodległości na dystansie 1918 metrów. W zmaganiach udział wezmą uczniowie klas pierwszych z gimnazjów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zawody te odbędą się na podstawie oddzielnego regulaminu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: