WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Startuje program grantowy dla młodzieży

Startuje program grantowy dla młodzieży

30.09.2016, godz. 14:19
Konta dla dzieci i młodzieży
foto: Archiwum

„WAWAktywacja!" to program grantowy skierowany do młodzieży z warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, która widzi potrzebę realizacji ważnych działań na rzecz swojej lokalnej społeczności. Grupy młodzieżowe mogą ubiegać się nawet o 5000 zł dotacji na realizację zgłoszonego pomysłu.

Pierwszym krokiem do zdobycia dotacji jest zebranie grupy rówieśników, która wspólnie opracuje projekt naukowy, edukacyjny, kulturalny, artystyczny lub społeczny. Następnie grupa powinna zarejestrować się do udziału w programie oraz nagrać i przesłać maksymalnie 3-minutowy film, w którym opowie o swoim pomyśle. Projekty będą oceniane pod kątem potrzeby ich realizacji, jakości proponowanych działań, realności propozycji oraz potencjału zespołu.

W ramach projektów można zorganizować warsztaty naukowe lub artystyczne w swojej szkole, założyć kanał na youtube, nakręcić film, namalować mural, zorganizować kółko zainteresowań naukowych lub klub filmowy, czy literacki. Pomysłów może być wiele, ważne jest, aby projekt odpowiadał na jakiś problem, potrzebę istniejącą w wybranej społeczności lokalnej i dążył do osiągnięcia pozytywnej zmiany.

Grupy młodzieżowe będą dopracowywać swoje projekty podczas szkoleń i pracy z doradcami za pomocą metody design thinking. W trakcie szkoleń dowiedzą się również w jaki sposób rozliczyć dotację i jak promować projekt.

W trakcie realizacji projektu grupy otrzymają wsparcie merytoryczne i organizacyjne koordynatora programu oraz doradców. Na realizację projektu będą miały ok. dwóch miesięcy. Na koniec każdej edycji podczas uroczystego spotkania podsumowującego grupy zaprezentują efekty realizacji swoich projektów.
Zgłoszenia można przesyłać do 9 października przez stronę www.inceptio.org.pl.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: