WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Świątynie pokażą swoją działalność

Świątynie pokażą swoją działalność

29.08.2016, godz. 00:00
Krzyż kościół ksiądz
foto: EAST NEWS

Podczas Drugiej Nocy Świątyń w Warszawie będzie można zwiedzić świątynie i poznać różne religie wyznawane w naszym mieście.

Druga Noc Świątyń odbędzie się 17 września w godz. 17 – 23.55. Świątynie różnych wyznań przygotowały na tę noc specjalne wydarzenia.

Parafia Polskokatolicka pw. św. Ducha (ul. Szwoleżerów 4) w godz. 18-21 zaprosi m.in. na koncert muzyki organowej, zwiedzanie kościoła i wykład nt. historii Kościoła Polskokatolickiego oraz podstaw wiary.

W Cerkwi Prawosławnej pw. św. Marii Magdaleny (al. Solidarności 52) wysłuchać będzie można koncertu muzyki cerkiewnej i wykład. Możliwe będzie równeż zwiedzanie świątyni z przewodnikiem.

Synagoga im. Nożyków (ul. Twarda 6) zaprosi na powtórzenie Hawdali z Rabinem Michaelem Schudrichem i zwiedzanie Synagogi z przewodnikiem. O godz. 23 odbędzie się wprowadzenie do języka hebrajskiego - krótki wykład i warsztaty "Podpisujemy się po hebrajsku".

Kaplica Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (ul. Wolska 142) przygotuje prezentację pt. „Tolerancja i wolność sumienia w ewangelii Jezusa Chrystusa". Zaplanowano też występ chóru, zwiedzanie kaplicy i kościelnego centrum genealogicznego oraz pokaz filmu o powstaniu i przywróceniu Kościoła.

Parafia Koscioła Starokatolickiego Mariawitów pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (ul. Wolska 186) zorganizuje wystawy fotografii, koncert chóru, zwiedzanie kościoła i wykład nt. historii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów oraz podstaw wiary.

W Zborze Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego (ul. Foksal 8) będzie można posłuchać historii Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego (opowie pastor Jarosław Trojanowski) i obejrzeć film o działalności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce i na świecie. Dodatkowo o doktrynie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego opowie pastor Krzysztof Romanowski.

Parafia Ewangelicko-Reformowana (al. Solidarności 76a) zaprosi na prezentację o Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Polsce i na świecie, koncert Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, koncert organowy i modlitwę.

Związek Buddystów Zen "Bodhidharma" (ul. Filmowa 32) oprowadzi po swoim ośrodku, opowie, czym jest buddyzm zen i zaprosi na medytację „Śpiewy i zazen".

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej (al. Bohaterów Września 23) zaproponuje zwiedzanie meczetu z przewodnikiem. W programie znajdą się także: krótki zarys Islamu, prezentacja kultury Islamu i zwiedzanie wystawy "Sztuka i architektura Islamu w Europie". Na pytania odpowiadał będzie Mufti Nedal Abu Tabaq.

Centrum Wiary Baha'i (ul. Lanciego 13) przygotuje cykl wykładów: wprowadzenie oraz historia wiary Baha'i, podstawy Wiary Baha'i, historia wspólnoty bahaickiej w Polsce, zasady społeczne Wiary Baha'i i świątynie bahaickie na świecie. Zobaczymy także film o założycielu Wiary Baha'i – Baha'u'llahu, a o godz. 21.30 odbędzie się spotkanie modlitewne.

Zbór Kościoła Zielonoświątkowego (ul. Sienna 68/70) zaprosi na koncert Sienna Gospel Choir, spotkanie z pastorem Arkadiuszem Kuczyńskim i wykład o zasadach wiary i praktykach Kościoła Zielonoświątkowego. Będzie też czas na zwiedzanie siedziby Kościoła i pytania do Pastora. W godz. 19-22 odbędzie się tu też Garden Party z muzyką na żywo.

Cerkiew Kościoła Greckokatolickiego pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny (ul. Miodowa 16) przygotuje koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu chóru oraz prezentację o historii Kościoła Greckokatolickiego, klasztoru Bazylianów i Parafii w Warszawie. W programie również pytania i odpowiedzi oraz indywidualne zwiedzanie świątyni.

Kościół Środowisk Twórczych pw. św. Alberta Chmielowskiego i św. Andrzeja Apostoła (pl. Teatralny 20 zaprosi na zwiedzanie kościoła. Będzie można też zadawać pytania przedstawicielom Kościoła.

Gurudwara Singh Sabha (ul. Na Skraju 56, Raszyn), oprócz indywidualnego zwiedzania świątyni, zaproponuje: zwiedzanie świątyni z przewodnikiem, prezentacje na temat Sikhizmu i sesję pytań i odpowiedzi.

Do wszystkich świątyń i kościołów wstęp będzie wolny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: