WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Święto dyni w Warszawskim zoo

Święto dyni w Warszawskim zoo

18.10.2016, godz. 15:37
Zoo, ogród zoologiczny
foto: Marcin Smulczyński/Super Express

Zupa dyniowa i dyniowe arcydzieła dla słoni i nosorożców czekają na tych, którzy pojawią się w najbliższą sobotę 22 października w stołecznym zoo.

W programie znalazły się m.in. warsztaty rzeźbienia z dyni. Każdy będzie mógł spróbować sił artystycznych i stworzyć własne dyniowe dzieło sztuki. Wszystkie prace wezmą udział w konkursie na najbardziej oryginalną rzeźbę. Finał odbędzie się o godz. 14, dla zwycięzców przewidziano drobne upominki.

Przez cały czas w żarzącym się na środku trawnika ognisku będzie można upiec ziemniaki i skosztować gorącej zupy dyniowej przygotowanej przez pracowników zoo. Miłośnicy intelektualnych zmagań będą mogli spróbować sił  w konkursie wiedzy o zwierzętach „dyniożernych” – będzie to kilka pytań dotyczących zwierząt takich jak: słonie, nosorożce, małpy, surykatki, żubry i bizony, szympansy, goryle, niedźwiedzie, papugi czy hipopotamy. Ci, którzy lepiej czują się w konkurencjach sportowych, będą mogli wziąć udział w „pchnięciu dynią”.

Na koniec, o godz. 14.30, uczestnicy wyruszą z rzeźbami do słoni i nosorożców, które poczęstują dyniowymi arcydziełami.

Impreza odbędzie się w sobotę 22 października w godz. 12-15 na trawniku przy placu zabaw, a w razie deszczu w pawilonie słoni. Każdy dorosły, który tego dnia przyniesie wyrzeźbioną dynię, wchodzi do zoo na bilet ulgowy. „Przyniesionymi przez was dyniami wspólnie udekorujemy nasze zoo” - zapowiadają pracownicy ogrodu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: