WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa Sygnalizacja na ul. Towarowej zostanie wyremontowana

Sygnalizacja na ul. Towarowej zostanie wyremontowana

18.10.2016, godz. 14:18
światła, sygnalizacja świetlna
foto: SE/EAST NEWS

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Towarowej i Grzybowskiej przejdzie remont. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie prac.

„Urządzenia sygnalizacji na tym skrzyżowaniu są już mocno wyeksploatowane – zarówno jeśli chodzi o kable sygnalizacyjne, jak też pozostałe elementy. Wybudowano ją w latach 80. ubiegłego wieku. Dlatego też – w ramach bieżącej konserwacji – zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu remontu" - tłumaczą drogowcy.
Zakres prac będzie obejmował demontaż istniejącej instalacji sygnalizacji i montaż całkowicie nowych urządzeń: masztów, sygnalizatorów (LED 40/42 V), układanie kabli sterowniczych w przygotowanej kanalizacji oraz – po zakończeniu prac – odtworzenie chodnika. Obecnie sygnalizacja na tym skrzyżowaniu pracuje w oparciu o programy stałoczasowe i taki stan zostanie zachowany także po remoncie.

Na całym skrzyżowaniu pojawi się sygnalizacja akustyczna, dostosowana do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Kasety urządzeń akustycznych będą generować informację akustyczną o świetle zielonym oraz informację wibracyjną przy świetle zielonym, ze wskazaniem kierunku przejścia i tabliczką z opisem, informującą o topografii przejścia.

W przyszłości wzdłuż ul. Towarowej planowana jest droga dla rowerów. Wówczas sygnalizacja na skrzyżowaniu z ul. Grzybowską zostanie dostosowana do potrzeb cyklistów.

Dokumenty w ogłoszonym właśnie przetargu można składać do 28 października do godz. 10. Wykonawca będzie miał czas na realizację zadania do 15 grudnia.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: