WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Sygnalizacja na ul. Towarowej zostanie wyremontowana

Sygnalizacja na ul. Towarowej zostanie wyremontowana

18.10.2016, godz. 14:18
światła, sygnalizacja świetlna
foto: SE/EAST NEWS

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Towarowej i Grzybowskiej przejdzie remont. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie prac.

„Urządzenia sygnalizacji na tym skrzyżowaniu są już mocno wyeksploatowane – zarówno jeśli chodzi o kable sygnalizacyjne, jak też pozostałe elementy. Wybudowano ją w latach 80. ubiegłego wieku. Dlatego też – w ramach bieżącej konserwacji – zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu remontu" - tłumaczą drogowcy.
Zakres prac będzie obejmował demontaż istniejącej instalacji sygnalizacji i montaż całkowicie nowych urządzeń: masztów, sygnalizatorów (LED 40/42 V), układanie kabli sterowniczych w przygotowanej kanalizacji oraz – po zakończeniu prac – odtworzenie chodnika. Obecnie sygnalizacja na tym skrzyżowaniu pracuje w oparciu o programy stałoczasowe i taki stan zostanie zachowany także po remoncie.

Na całym skrzyżowaniu pojawi się sygnalizacja akustyczna, dostosowana do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Kasety urządzeń akustycznych będą generować informację akustyczną o świetle zielonym oraz informację wibracyjną przy świetle zielonym, ze wskazaniem kierunku przejścia i tabliczką z opisem, informującą o topografii przejścia.

W przyszłości wzdłuż ul. Towarowej planowana jest droga dla rowerów. Wówczas sygnalizacja na skrzyżowaniu z ul. Grzybowską zostanie dostosowana do potrzeb cyklistów.

Dokumenty w ogłoszonym właśnie przetargu można składać do 28 października do godz. 10. Wykonawca będzie miał czas na realizację zadania do 15 grudnia.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: