WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Sylwester 2013/2014 na Narodowym w Warszawie

Sylwester 2013/2014 na Narodowym w Warszawie

22.11.2013, godz. 02:00
Sylwester na Narodowym
foto:

Będzie zabawa! Będzie się działo! - mieli zaśpiewać warszawiacy w noc sylwestrową. Ale zespół Piersi wybrał Gdynię. W Warszawie na plenerowym koncercie sylwestrowym mają wystąpić m.in.: T.Love, Big Cyc i Afromental. Po raz pierwszy impreza odbędzie się na błoniach przed Stadionem Narodowym.

Tegorocznej imprezy sylwestrowej pod chmurką miało w ogóle nie być. Ale ponieważ z badań opinii publicznej wyszło, że warszawiacy takiej zabawy chcą, Ratusz wysupłał z budżetu 1,2 mln zł, czyli trzykrotnie mniej niż w poprzednich latach.

- Chcielibyśmy się zmieścić w tym budżecie, dlatego tegoroczna impreza będzie nieco skromniejsza, ale na pewno zadbamy o to, by była satysfakcjonująca dla warszawiaków - mówi rzecznik Ratusza Bartosz Milczarczyk.

Patrz: Warszawa. Będzie miejski sylwester

Nazwiska artystów, z którymi warszawiacy powitają Nowy Rok, na razie wyciekły nieoficjalnie. To m.in.: T.Love, Afromental, Wojciech Waglewski, Abradab, Jamal i Big Cyc. - Mogą być zmiany - zastrzegają jednak urzędnicy. Listę wykonawców będą w stanie ostatecznie potwierdzić w ciągu tygodnia. Być może wtedy poznamy też zagraniczną gwiazdę wieczoru, którą ma być kobieta.

Pewna i zaskakująca jest za to nowa lokalizacja. Ratusz postanowił przenieść imprezę z pl. Konstytucji na błonia Stadionu Narodowego. Scena ma stanąć od strony dworca PKP Stadion. Dlaczego akurat tam odbędzie się ogólnomiejskie powitanie 2014 roku? - Bo to dobre, ogólnodostępne miejsce, które nie wymaga tak wielu zmian w organizacji ruchu, jak plac Konstytucji - uzasadnia Bartosz Milczarczyk.

ZOBACZ: SYLWESTER: Policja ostrzega przed używaniem petard!

Plac Konstytucji wymyślił Polsat, z którym od 2008 roku Ratusz organizował sylwestra. Szefowa miejskiego Biura Promocji Katarzyna Ratajczyk uzasadniała wówczas, że tłum na placu przy MDM "dobrze wygląda w telewizji". Bo jest ciaśniej niż na pl. Defilad, gdzie imprezy noworoczne odbywały się wcześniej. Dziś Biura Promocji już nie ma, dyrektor Ratajczyk nie ma wiele do powiedzenia w Ratuszu, zatem czas na zmiany.

Kwestia transmisji telewizyjnej nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Polsat w tym roku wybrał Gdynię. Za stronę organizacyjną warszawskiej fety będzie odpowiadać wyłącznie Stołeczna Estrada.

autor: Izabela Kraj zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: