WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Sylwia Grzeszczak wystąpi na Kercelaku

Sylwia Grzeszczak wystąpi na Kercelaku

17.09.2016, godz. 02:00
Sylwia Grzeszczak wystąpi na Kercelaku
foto: Super Express

W weekend w kilku dzielnicach lokalne święta. Sylwia Grzeszczak i Marcin Wyrostek uświetnią tradycyjną imprezę na Woli, ożywiając na jeden dzień dawny Kercelak. Żoliborz zaprasza w sobotę na podwójnie urodzinowy koncert: jubilatami są Jerzy Maksymiuk i... plac Wilsona. A w Śródmieściu Dni Andersa - czyli sąsiedzkie święto na Muranowie.

Największa dzielnicowa impreza pod chmurką w ten weekend to Kercelak. Tego dnia Chłodna przejdzie prawdziwą metamorfozę, tak aby można było poczuć czar dawnej Warszawy. Niepowtarzalny klimat zapewni Grupa Rekonstrukcyjna "Warszawiaki", która swoim kilkugodzinnym występem przeniesie nas w czasie do Warszawy z lat trzydziestych. Aktorzy w historycznych strojach zamienią fragment ul. Chłodnej właśnie w przedwojenny bazar.

- Oprócz tradycyjnego jarmarku powstanie tu miasteczko zdrowia, a dla najmłodszych stworzona zostanie specjalna strefa zabaw - zapowiada burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. Program artystyczny poprowadzi wolak z Mirowa - aktor Piotr Pręgowski. A na finał na scenie pojawi się piosenkarka Sylwia Grzeszczak i najsłynniejszy polski akordeonista Marcin Wyrostek, który odkąd wygrał program "Mam Talent", nie nadąża jeździć z koncertu na koncert po całej Polsce.

Dni Andersa to z kolei muranowska tradycja. To przestrzeń, gdzie wszyscy tworzący dzisiejszy Muranów mogą się spotkać i opowiedzieć o swojej działalności. Jednego dnia fundacje, stowarzyszenia, organizacje, kluby, sklepy, kawiarnie, muzea, księgarnie wychodzą pod chmurkę i poznają sąsiadów i mieszkańców Śródmieścia. Start w sobotę o godz. 11 właśnie przy ul. Andersa. Będą ciekawostki, jak dzikie rośliny jadalne, niekonwencjonalny grill czy joga śmiechu. O godz. 13 sprzed fontanny przy kinie Muranów wyruszy spacer po osiedlu. A o godz. 20.30 koncert akustyczny "Sonia pisze piosenki" przy klubie państwomiasto (Andersa 29).

Na Żoliborzu natomiast od kilku dni odbywa się festiwal Joli Bord. Jego finał nastąpi w sobotę podczas urodzin placu Wilsona. Od godz. 10 pojawi się tu strefa artystów i kuchni świata, a od 13 na Scenie Prochownia odbywać się będą koncerty, o godz. 20 w Forcie Sokolnickiego zagra "Sinfonia Viva" pod batutą jubilata Jerzego Maksymiuka.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: