WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Szukają świadków tragedii na Gocławiu

Szukają świadków tragedii na Gocławiu

04.08.2016, godz. 20:15
Szukają świadków tragedii na Gocławiu
Szukają świadków tragedii na Gocławiu foto: Straż Miejska

Policja i prokuratura poszukują świadków wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Meissnera. W środę po południu zderzyły się tam dwa auta, jedno z nich odbiło się i wpadło na czterech przechodniów. Jedna osoba zginęła na miejscu.

- W czwartek po południu trafiły do nas akta z policji. Po zapoznaniu się z zebranym dotychczas materiałem dowodowym i przesłuchaniu wszystkich świadków prokurator podejmie decyzję o dalszych czynnościach w śledztwie - mówi Dorota Kuske, prokurator rejonowy na Pradze-Południe. W środę wieczorem i przez cały czwartek przesłuchiwano wszystkich ustalonych do tej pory świadków zdarzenia, choć policjanci szukają kolejnych przechodniów, którzy mogli widzieć tragiczny wypadek.

Kierowca toyoty został już przesłuchany, z kolei kierowca forda złoży zeznania w piątek. Dopiero po tym prokurator podejmie decyzję, czy, jakie i komu postawić zarzuty.

Na razie wstępnie ustalono, że kierowca toyoty jadący od strony Wału Miedzeszyńskiego nie ustąpił pierwszeństwa fordowi, który po zderzeniu z toyotą odbił się i wjechał w grupę pieszych. Potrącił śmiertelnie 41-letnią kobietę na rowerze. Ranni zostali mężczyzna jadący rowerem z półtorarocznym dzieckiem w foteliku oraz 60-latek, który stał przy przystanku autobusowym.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: