WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Targ Miodowy w Muzeum Etnograficznym

Targ Miodowy w Muzeum Etnograficznym

11.10.2016, godz. 08:58
Jak sprawdzić czy miód jest prawdziwy
foto: EAST NEWS

Majsterkowanie inspirowane przygodami Kubusia Puchatka, pokaz filmu „Miodobranie" czy wykład „Pszczoła w wierzeniach i mitologii" - to tylko niektóre atrakcje Targu Miodowego, który odbędzie się w sobotę 16 października w godz. 10-17 w Państwowym Muzeum Etnograficznym przy ul. Kredytowej 1.

Targ Miodowy to wydarzenie, podczas którego uczestnicy będą mierzyć się z tematem ginącej populacji pszczół, miejskim pszczelarstwem, reaktywacją bartnictwa i wszystkim, co związane jest z miodem i jego właściwościami.

Goście targu będą mogli kupić różnogatunkowe miody z różnych części Polski, także te wpisane na listę produktów regionalnych, potrawy z miodem, kosmetyki na bazie miodu, miody pitne czy woskowe świece. Zaplanowano też dodatkowe wydarzenia, a wśród nich pokaz filmu „Miodobranie" (Mariusz Raniszewski, 2016) czy wykład Justyny Laskowskiej-Otwinowskiej pt. „Pszczoła w wierzeniach i mitologii".

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, np. „Miód i przygody. Prezentacja i pogawędka o miodzie w kulturze", warsztaty kreatywności polegające na majsterkowaniu inspirowanym przygodami Kubusia Puchatka czy kreatywne warsztaty dla dzieci pt. „Osa vs pszczoła".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: