WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa UMRĘ bez drugiej operacji

UMRĘ bez drugiej operacji

08.11.2016, godz. 02:00
Umrę bez drugiej operacji
foto: Super Express

Historia Julii Szponar (13 l.) poruszy nawet twardzieli. 10 lat temu życie dziewczynki uratowała skomplikowana operacja serca. Niestety, wszczepiona wtedy zastawka obumiera i aby przeżyć, Julka potrzebuje kolejnej horrendalnie drogiej operacji. - Prosimy o pomoc - mówi zrozpaczona mama 13-latki Agnieszka Poneta (36 l.).

W 2006 roku dwuipółletnia wówczas Julia potrzebowała operacji - całkowitej korekty serca i płuc. Mama dziewczynki była przerażona. W Polsce lekarze nie potrafili leczyć córki, a szanse na przeżycie wynosiły tylko 3 proc.! Gdy ostatnia iskra nadziei już gasła, wydarzył się cud! Pojawiła się możliwość wyleczenia córki w Stanford. Dzięki nagłośnieniu sprawy, m.in. przez "Super Express", Ministerstwo Zdrowia sfinansowało 12-godzinną operację za oceanem. Dodatkowo dzięki pomocy naszych Czytelników udało się zebrać pieniądze na rehabilitację. Udało się! Julia mogła żyć jak każde normalne dziecko. Niestety, szczęście trwało zbyt krótko...

Minęło 10 lat, a dramat powrócił. Rozwój Julii spowodował, że wszczepione organy zaczęły wapnieć i obumierać. Konieczna jest wymiana zastawki płucnej i pnia płucnego. To bardzo skomplikowana operacja, którą dodatkowo utrudnia występująca u Julki arytmia. Lekarze dali dziewczynce tylko trzy miesiące. Po tym czasie dojdzie do nieodwracalnych zmian w sercu!

Po tylu latach nadal polscy specjaliści nie potrafią wyleczyć Julki. - Jedyna nadzieja w Stanford. Nie stać mnie na pokrycie kosztów leczenia, ponieważ to aż milion dolarów! - mówi zrozpaczona Agnieszka Poneta. - Jeden z lekarzy w Polsce powiedział, że jestem egoistką, ponieważ kwota, jakiej potrzebuje moja Julcia, mogłaby uratować życie innym dzieciom! - dodaje ze łzami w oczach pani Agnieszka. Tym razem wie, że na pieniądze z NFZ nie ma co liczyć.

Zrozpaczona pani Agnieszka zwraca się do osób dobrego serca, które mogą pomóc wygrać walkę z czasem. Każda wpłata jest na wagę złota! Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji "Zdążyć z Pomocą": 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, tytułem "2580 Szponar Julia Magdalena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia". Więcej informacji na www.sercedlajulii.pl.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: