WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Ursynów dobry dla zwierząt

Ursynów dobry dla zwierząt

10.09.2016, godz. 13:26
psy, pies, zwierzęta, pupil
psy, pies, zwierzęta, pupil foto: Dreamstime

Na VII piknik rodzinny „Ursynów dobry dla zwierząt" będzie można przyjść w niedzielę 11 września w godz. 10–16 na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Zwierzak w opałach".

Wśród atrakcji znajdziemy: pokaz udzielania pierwszej pomocy czworonogom oraz ich opiekunom, porady lekarzy weterynarii, parazytologów, dietetyków, pokazy agility, spotkanie z dr Dorotą Sumińską , która na stoisku Fundacji Karuna będzie podpisywać swoją najnowszą książkę;
wybory najfajniejszego czworonoga czy spotkanie z organizacjami ratującymi i na co dzień zajmującymi się psami, kotami oraz królikami.

Dla najmłodszych zaplanowano gry i zabawy dla najmłodszych na stoisku Fundacji Pegasus oraz „dmuchańce" – plac zabaw dla dzieci. Będzie można też poczęstować się daniami z grilla.

W tym samym czasie i miejscu odbędzie się też piknik rodzinny pn. „Budki dla ptaków", realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2016 .–Mieszkańcy będą pod nadzorem ornitologa składać z przygotowanych półfabrykatów budki lęgowe, które w listopadzie zostaną zawieszone na terenie Ursynowa Południowego. Odbędą się też zajęcia edukacyjne i mini wykłady ornitologa dotyczące życia ptaków w mieście, a także spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa Przyrodniczego „Bocian".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: