WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Urzędnicy zagrają w rugby na wózkach

Urzędnicy zagrają w rugby na wózkach

10.09.2016, godz. 13:05
Wózek inwalidzki
foto: sxc.hu

Urzędnicy zagrają przeciwko profesjonalnym zawodnikom i sprawdzą swoje siły w rugby na wózkach – mecz rewanżowy odbędzie się 17 września o godz. 14 przed kościołem św. Anny.

Celem tej inicjatywy jest promocja sportu osób z niepełnosprawnościami na terenie Warszawy. Przeciwko urzędnikom zagra Warszawskie Stowarzyszenie Rugby Na Wózkach „Four Kings". Jego celem jest prowadzenie warszawskiego klubu rugby na wózkach oraz promocja sportu OzN.

Urzędnicy nie będą mieli łatwo, bo klub sportowy działający w stowarzyszeniu to jeden z najstarszych, największy i najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce. Wielokrotny Mistrz Polski, często na podium na turniejach międzynarodowych, a ich zawodnicy są nagradzani indywidualnie i drużynowo, także na arenie międzynarodowej.

Trenerem jest były zawodnik rugby na wózkach, wieloletni reprezentant Polski z ogromnym doświadczeniem, który brał także udział w Mistrzostwach Świata w Vancouver w 2010 roku.– Bartosz Zielski.

„Klub chętnie powita na treningach osoby, które chcą się sprawdzić w rugby na wózkach i walczyć do ostatniego gwizdka. Klub zaprasza również wolontariuszy oraz studentów chcących odbyć praktykę" - czytamy w opisie wydarzenia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: