WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Urzędnicy zamknęli plażę nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Urzędnicy zamknęli plażę nad Jeziorkiem Czerniakowskim

04.08.2011, godz. 02:00
Urzędnicy zamknęli plażę
foto:

Sanepid zbadał wodę w Jeziorku Czerniakowskim i potwierdził, że można się tam bezpiecznie kąpać. Niestety, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska surowo tego zabroniła, bo teren wokół jeziorka jest rezerwatem. Przez to nie będzie tam strzeżonego kąpieliska. - To absurd! W zeszłym roku też tu wypoczywaliśmy. Czy coś się zmieniło od tego czasu? Przez przepisy narażamy swoje życie i zdrowie - denerwują się warszawiacy.

Jeziorko Czerniakowskie to bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców stolicy. Latem pojawiają się tam prawdziwe tłumy. Jednak w tym sezonie Urząd Dzielnicy Mokotów zbyt późno zlecił badania wody, dlatego ich wyniki poznaliśmy dopiero teraz.

Sanepid potwierdził, że można się tam bezpiecznie kąpać. Niestety, strzeżone kąpielisko z ratownikiem tam nie powstanie. Wszystko przez przepisy, które mówią jasno: na terenie rezerwatu przyrody organizowanie kąpieliska jest niemożliwe.

 

Warszawiacy chcą tej plaży

Urzędnicy z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska właśnie sobie o tym przypomnieli i wydali pismo zabraniające kąpieli.

- Opinię na temat kąpieli wydaliśmy na podstawie ustawy o ochronie przyrody - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Agata Antonowicz z RDOŚ. - Do końca tego roku powstanie plan zagospodarowania Jeziorka Czerniakowskiego, który uwzględni opinie warszawiaków - zapewnia.

- Ta plaża to jedno z niewielu miejsc, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku i nie trzeba za to płacić - mówią Agnieszka Wojciechowska (19 l.) i Dorota Sobolewska (26 l.). I dodają po chwili: - Przychodzi tu bardzo dużo dzieci i ratownik jest niezbędny. Chcemy tu plaży!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: