WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Utrudnienia drogowe na Białołęce

Utrudnienia drogowe na Białołęce

28.09.2016, godz. 09:57
Roboty drogowe
foto:

Budowana jest kanalizacja w ul. Ostródzkiej na odcinku Hemara – Wierzbiny. Drogowcy będą ingerować w chodniki, jezdnie i pobocza. Utrudnień należy spodziewać się też na ulicach Skarbka z Gór, Piskląt i Polnych Kwiatów.

Prace główne w jezdni ul. Ostródzkiej rozpoczną się w środę 28 września. Wówczas zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany ręcznie na odcinku od ul. Hemara do ul. Warzelniczej. Taka organizacja ruchu potrwa do 24 października. Zamknięte odcinki „robocze" jedni będą miały ok. 30 m długości. Po zakończeniu tych prac MPWiK przeniesie się na kolejne etapy w kierunku ul. Wierzbiny. Termin całkowitego zakończenia budowy nie został ustalony.

W związku z zakończeniem przebudowy kanalizacji w ul. Skarbka z Gór, MPWiK będzie odtwarzać całą szerokością nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. Derby do nieruchomości przy ul. Skarbka z Gór 63. Na czas robót drogowych od 1 października (sobota) do 2 października (niedziela) odtwarzany fragment drogi zostanie zamknięty dla ruchu. Otwarcie drogi jest planowane w nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3.10).

Planowana jest też budowa wodociągu w ul. Piskląt na odc. Polnych Kwiatów - Ołówkowa i oraz w ul. Polnych Kwiatów na odcinku od ul. Wałuszewskiej do Parowozowej. Na obu drogach prace będą prowadzone w poboczu i na fragmentach jezdni nieutwardzonej do końca października. Drogowcy zastrzegają sobie możliwość wydłużenia terminu w przypadku niesprzyjającej pogody. „W związku z tą inwestycją mogą wystąpić czasowe zwężenia jezdni, natomiast nie planowane są całkowite zamknięcia ulic" - ostrzega urząd.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: