WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Uwaga, pielgrzymki idą!

Uwaga, pielgrzymki idą!

05.08.2016, godz. 02:00
Uwaga, pielgrzymki idą!
foto: Super Express

Pielgrzymi wyruszają na Jasną Górę. Dziś i jutro rano kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą zatem liczyć się z utrudnieniami w ruchu na trasach ich przemarszu.

Kłopotów można spodziewać się w godzinach porannego szczytu na Woli, w Śródmieściu, na Pradze-Południe i w Wawrze.

O godz. 7 spod kościoła św. Anny wyruszy Warszawska Akademicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Jej uczestnicy w godz. 7-10 przejdą: ul. Senatorską, Elektoralną, Chłodną, Żelazną i al. Solidarności do Górczewskiej i dalej w stronę rogatek miasta.

O godz. 7.30 w drogę ruszą uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych, którzy przejdą z ul. Deotymy ulicami Woli i Bemowa, by Lazurową i Szeligowską wyjść z miasta. Pielgrzymów na drodze spotkają też mieszkańcy Pragi i Wawra. O godz. 8.30 wyruszy Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin i przejdzie następującymi ulicami: M. Rodziewiczówny, Ostrobramska, Płowiecka, Trakt Lubelski i Wał Miedzeszyński.

W sobotni poranek pątników spotkamy w godz. 7.15-12.30 w Śródmieściu i na Trakcie Królewskim oraz w Wilanowie, ale też na Grójeckiej i w al. Krakowskiej, którymi przejdą w godz. 7.15-10.

Jak informuje ZTM, na tych trasach w czasie przejścia pielgrzymek wystąpią krótkotrwałe utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Pielgrzymi do Częstochowy dotrą 14 sierpnia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: