WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Uważajcie na naciągaczy

Uważajcie na naciągaczy

25.08.2016, godz. 06:00
Uważajcie na naciągaczy
foto:

Warszawiacy znów na celowniku. Oszuści podszywający się pod RWE, wyłudzający dane osobowe i namawiający do podpisywania umów na dostawę prądu wznowili ataki. Tym razem na Bródnie. Administracja Osiedla Kondratowicza rozwiesiła na klatkach ostrzeżenia przed oszustami. - Uważajcie i niczego nie podpisujcie - przestrzegają też sami mieszkańcy.

Po kilku miesiącach nieobecności do gry wróciły osoby podszywające się pod pracowników RWE. Schemat jest identyczny jak wcześniej: do drzwi pukają młode osoby, które podsuwają pod nos tajemnicze dokumenty i kuszą perspektywą obniżenia opłat. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna! Zawarcie umowy nie oznacza wygaśnięcia poprzedniej z dotychczasowym dostawcą prądu. Do pierwszego zobowiązania dochodzi drugie, które także należy opłacić.

Oszuści są tak sprytni, że ich taktyka uderza nie tylko w osoby starsze. - Kilka dni temu były u mnie osoby podszywające się pod firmę RWE, które mówiły o obniżeniu kosztów opłaty za prąd. Podpisałam umowę, jednak później postanowiłam sprawdzić ich wiarygodność. Na szczęście udało mi się odstąpić od umowy - mówi Sylwia Łukasiewicz (26 l.), mieszkająca przy ulicy Łojewskiej 9. I apeluje, żeby uważać na oszukańczy duet.

Przed nieuczciwymi praktykami konkurencji od kilkunastu miesięcy ostrzega też RWE. "RWE Polska nie prowadzi obecnie żadnej działalności polegającej na odwiedzaniu Klientów indywidualnych w ich domach" - informuje firma w swoim oświadczeniu. Radzi też, aby sprawdzać wiarygodność akwizytorów pod numerem telefonu (22) 821 46 46. Naciągacze wciąż jednak zbierają żniwo. Nic nie robią sobie też z postępowań UOKiK, który wziął już pod lupę kilku dostawców podejrzewanych o wprowadzanie klientów w błąd. Postępowaniami objęte zostały m.in. firmy Polski Prąd i Multimedia Polska Energia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: