WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa V Ursynowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

V Ursynowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

08.10.2016, godz. 13:27
Greenpoint, organy
foto: SE.pl

V Ursynowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej ma przybliżyć publiczności urok i walory brzmieniowe organów ursynowskich świątyń. Odbywał się będzie w każdą niedzielę począwszy od 9 do 30 października.

Podczas czterech festiwalowych koncertów wystąpią wybitni muzycy, mający na swoim koncie liczne sukcesy artystyczne, potwierdzone zdobytymi wyróżnieniami i nagrodami na najważniejszych festiwalach i konkursach muzycznych w kraju i za granicą: jedna z najlepszych polskich mezzosopranistek Urszula Kryger, wybitny wiolonczelista Cristian Florea oraz wirtuozi organów Irena Wisełka – Cieślar , Bartosz Jakubczak i Jan Bokszczanin, który sprawuje jednocześnie kierownictwo artystyczne nad festiwalem.

Muzykę dawną podczas festiwalu zaprezentuje zespół wokalny „Jerycho" pod kierownictwem Bartosza Izbickiego, cieszący się pochlebnymi opiniami krytyków muzycznych i uznaniem publiczności.

Nie zabraknie także miejsce na debiuty utalentowanej młodzieży akademickiej – przed ursynowską publicznością zaprezentuje się dwoje tegorocznych dyplomantów katedry organów Aneta Sienkiewicz i Marcin Józef Kryński, którym podczas finałowego koncertu festiwalu towarzyszyć będzie Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod kierownictwem Bożeny Sawickiej.

Podczas tegorocznej edycji Ursynowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej koncerty odbędą się w:
kościele pw. św. Katarzyny, ul. Fosa 17 (9.10, godz. 19.00),
kościele pw. bł. Edmunda Bojanowskiego, ul Kokosowa 1 (16.10, godz.19.00),
kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, al. KEN 101 (23.10, godz.17.00) i
kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3 (30.10, godz.19.00).
Na wszystkie koncerty festiwalowe koncerty wstęp jest wolny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: