WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa VII Antyranking Dzielnic Warszawy

VII Antyranking Dzielnic Warszawy

23.09.2016, godz. 10:21
Warszawa centrum
foto: EAST NEWS

Najbardziej nie chcemy kupować mieszkania w Rembertowie, w Wesołej i na Białołęce – takie wnioski płyną z VII Antyrankingu Dzielnic Warszawy

Ranking przygotowała agencja Metrohouse. Jej klienci wskazywali rejony Warszawy, w których nie są zainteresowani zakupem mieszkania. Po raz drugi z rzędu Antyranking Dzielnic wygrał Rembertów. Dzielnica uzyskała 77 proc. negatywnych wskazań i tym samym „poprawiła" wynik z zeszłego roku o 16 pkt. procentowych.

Drugie miejsce zajęły: Białołęka i Wesoła, gdzie mieszkać nie chce po 59 proc. poszukujących mieszkania. W przypadku Białołęki jest to porównywalny wynik do ubiegłorocznego rankingu. W komentarzach powtarzana jest niekorzystna lokalizacja dzielnicy (nawet pomimo nowej linii tramwajowej, coraz lepszych połączeń z metrem i innymi dzielnicami) oraz brak dostępnej (zwłaszcza na tzw. zielonej Białołęce) infrastruktury. Z kolei Wesoła ma podobne konotacje do Rembertowa. Postrzegana jest jako zielona dzielnica, lecz bardziej utożsamiana z zakupem i budową domu niż lokalizacją osiedli mieszkaniowych. Jak przy każdej dzielnicy z czołówki, często podkreśla się dużą odległość do centralnych rejonów Warszawy.

TOP 5 dzielnic Antyrankingu uzupełniają Ursus (48 proc.) i Wawer (41 proc.). Z niechlubnego zestawienia wypadła Praga Północ, która uzyskała 26 proc. wskazań, podczas gdy przed rokiem było to o 7 pkt. proc. więcej.

Antyranking Dzielnic Warszawy Metrohouse pokazał też grupę lokalizacji, co do których nie mamy żadnych obiekcji – chętnie wybierając je na swoje miejsce do życia. W tym roku w ankiecie znalazło się aż siedem dzielnic, które nie otrzymały żadnego negatywnego wskazania. Są to Mokotów, Ochota, Śródmieście, Ursynów, Wola, Żoliborz i Praga-Południe. O ile większość z tych dzielnic co roku cieszy się szczególną estymą, to pojawienie się w tej grupie Pragi Południe może nieco zaskakiwać. Niewątpliwym jej atutem jest lokalizacja umożliwiająca szybki dojazd do centrum Warszawy, rozwinięta infrastruktura i szeroki przekrój mieszkań, od niedrogiej wielkiej płyty po nowoczesne budynki oddawane do użytku przez deweloperów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: