WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa W stołecznym ratuszu będą opowiadali bajki. Tym razem dzieciom

W stołecznym ratuszu będą opowiadali bajki. Tym razem dzieciom

30.09.2016, godz. 12:58
Ruszyła wojna o Ratusz
foto: Super Express

Urząd miasta w jesienne soboty zamieni się w miejsce, w którym podczas opowieści ożyją baśniowe postaci. Na „Warszawskie opowieści, czyli spotkanie z legendą w ratuszu" urzędnicy zapraszają na pl. Bankowy 3/5.

Cykl spotkań w urzędzie będzie poświęcony legendom warszawskim w nowej wersji. Baśnie opowiadane będą w sali 131. Na co dzień odbywają się tam konferencje prasowe, tym razem nieprawdopodobnych opowieści będą słuchać dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Spotkania odbywać się będą w soboty: 8 i 22 października, 5 i 12 listopada oraz 3 i 10 grudnia, w godz. 11–13. Legendy zaprezentują członkowie Stowarzyszenia Grupa Studnia O. Zapisy na wydarzenia rozpoczynać się będą najpóźniej na tydzień przed terminem na stronie: www.um.warszawa.pl/rejestracja_legendy.

„Powrót Bazyliszka. Nowe legendy warszawskie" (8 października i 5 listopada)

Akcja opowieści toczy się współcześnie w warszawskich autobusach, tramwajach oraz na przystankach i stacjach metra. To właśnie tam pojawił się Bazyliszek, który powrócił znów do Warszawy w nowej, zaskakującej postaci. Sojusznikami, a być może przeciwnikami smoka, będą: Syrenka, Złota Kaczka oraz Mr. Lindley.

„Skarby Złotej kaczki. Warszawa wielokulturowa" (22 października i 12 listopada)

Pewnej nocy dwójka dzieci z Powiśla postanowiła sprawdzić, czy Złota Kaczka naprawdę istnieje, a jeśli tak, to jak chroni skarby. Jakież było ich zdumienie, gdy okazało się, że Złota Kaczka nie dość, że istnieje, to jeszcze ma niezwykły dar przenoszenia swoich gości w czasie... Tak więc uczestnicy spotkania w ratuszu także wyruszą w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni: odwiedzą pałac króla Jana i królowej Marysieńki, gdzie spotkają kapelę cygańską, zajrzą na staromiejski rynek, gdzie w XVIII wieku towary zachwalali ormiańscy kupcy; powędrują na ulicę Krochmalną, gdzie przed wojną znajdował się Dom Sierot Janusza Korczaka... Będą opowieści, śpiewy i wspólne zaklinanie czasu. Może ktoś znajdzie swój własny skarb?

„Opowieści świąteczne" (3 grudnia i 10 grudnia)

Spotkanie będzie poświęcone opowieściom bożonarodzeniowym z różnych stron świata. Skąd pochodził prawdziwy święty Mikołaj? Czy wszyscy lubią go za to, że jest bogaty, czy też za to, że jest brodaty? Jak wyglądają świąteczne przygotowania w niebie i kto naprawdę dostrzegł pierwszą gwiazdę? Kim mogli być trzej królowie? Historie z różnych stron świata wokół narodzin Jezusa i świąt Bożego Narodzenia z towarzyszeniem kolęd granych na bluesowo i w afrykańskich rytmach, na egzotycznych instrumentach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: