WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa W transporcie płacą coraz więcej, profesjonalistom – coraz mniej

W transporcie płacą coraz więcej, profesjonalistom – coraz mniej

29.11.2016, godz. 13:10
Pensja, wypłata
foto: Jupiterimages

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w październiku wyniosło 5608,36 zł i było o 4,3 proc. wyższe niż we wrześniu i o 3 proc. wyższe niż rok temu – ogłosił Urząd Statystyczny w Warszawie.

W porównaniu z zeszłym miesiącem, więcej zarabiamy w branżach: transport i gospodarka magazynowa (o 22,2 proc.), budownictwo (o 13 proc.), działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją (o 8,9 proc.), obsługa rynku nieruchomości (o 2,3 proc.), przemysł (o 2 proc.), handel; naprawa pojazdów samochodowych (o 1,1 proc.) oraz administrowanie i działalność wspierająca (o 0,4 proc.). Coraz mniejsze pensje są natomiast w sekcjach: działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (o 8,2 proc.), informacja i komunikacja oraz zakwaterowanie i gastronomia (po 1,4 proc.).

W porównaniu do października 2015 r. wynagrodzenie wzrosło w sekcjach: działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją (o 11,9 proc.), obsługa rynku nieruchomości (o 5,8 proc.), budownictwo (o 4,7 proc.), handel; naprawa pojazdów samochodowych oraz przemysł (po 3,3 proc.), zakwaterowanie i gastronomia (o 3 proc.), transport i gospodarka magazynowa (o 2,8 proc.), informacja i komunikacja (o 1,7 proc.), działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (o 1,0 proc.), administrowanie i działalność wspierająca (o 0,3 proc.).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: