WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWA: 12 marca ruszają zapisy do przedszkoli

WARSZAWA: 12 marca ruszają zapisy do przedszkoli

15.02.2012, godz. 01:00
Tak zapiszesz dziecko do przedszkola
foto:

Uwaga rodzice! 12 marca ruszają zapisy do warszawskich przedszkoli. Urzędnicy zmienili jednak zasady rekrutacji. Od tego roku większe szanse na miejsce dla malucha będą mieli rodzice, którzy płacą podatki w stolicy.

Przed tegoroczną rekrutacją do przedszkoli warto zajrzeć do urzędu skarbowego i na specjalnym formularzu zadeklarować chęć płacenia podatków w Warszawie. Urzędnicy chcą, tak jak przy zapisach do żłobków, premiować rodziców, którzy rozliczają się w stolicy. Wszystko po to, by zwiększyć wpływy z podatków.

- Wpływy z PIT stanowią aż jedną trzecią budżetu Warszawy. Dzięki nim możemy między innymi budować i utrzymywać kolejne placówki - mówi wiceprezydent stolicy Włodzimierz Paszyński (61 l.).

Płacenie podatków w stolicy ma gwarantować również dodatkowe punkty podczas rekrutacji. Mogą na nie liczyć też rodzice niepełnosprawni, uczący się bądź pracujący, ci, których starsze dziecko kontynuuje naukę w przedszkolu, oraz ci samotnie wychowujący malucha i pracujący. Warto pamiętać, że podczas rekrutacji do przedszkoli kolejność rejestracji nie ma znaczenia. Decyzję o przyjęciu dziecka podejmować będą dyrektorzy placówek.

Ważna informacja dla dzieci spoza Warszawy - w tym roku o przyjęcie na wolne miejsca mogą ubiegać się dopiero we wrześniu.

Zapisy krok po kroku

12-26 marca
Zaloguj się w systemie na stronie: www.warszawa345lat.pl, wypełnij formularz i wybierz przedszkola, do których chcesz zapisać dziecko.

do 27 marca
Złóż wydrukowany formularz w przedszkolu pierwszego wyboru.

19 kwietnia
Sprawdź (w systemie lub w przedszkolu pierwszego wyboru), czy twoje dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia.

do 25 kwietnia
Pisemnie potwierdź wolę zapisu dziecka w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

27 kwietnia
Sprawdź, czy dziecko zostało przyjęte.

30 kwietnia - 11 maja
Dodatkowa rekrutacja na wolne miejsca.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: