Se.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWA: 12 marca ruszają zapisy do przedszkoli

WARSZAWA: 12 marca ruszają zapisy do przedszkoli

15.02.2012, godz. 01:00 / aktualizacja 16.02.2012, godz. 17:18
Tak zapiszesz dziecko do przedszkola
foto: EAST NEWS

Uwaga rodzice! 12 marca ruszają zapisy do warszawskich przedszkoli. Urzędnicy zmienili jednak zasady rekrutacji. Od tego roku większe szanse na miejsce dla malucha będą mieli rodzice, którzy płacą podatki w stolicy.

Przed tegoroczną rekrutacją do przedszkoli warto zajrzeć do urzędu skarbowego i na specjalnym formularzu zadeklarować chęć płacenia podatków w Warszawie. Urzędnicy chcą, tak jak przy zapisach do żłobków, premiować rodziców, którzy rozliczają się w stolicy. Wszystko po to, by zwiększyć wpływy z podatków.

- Wpływy z PIT stanowią aż jedną trzecią budżetu Warszawy. Dzięki nim możemy między innymi budować i utrzymywać kolejne placówki - mówi wiceprezydent stolicy Włodzimierz Paszyński (61 l.).

Płacenie podatków w stolicy ma gwarantować również dodatkowe punkty podczas rekrutacji. Mogą na nie liczyć też rodzice niepełnosprawni, uczący się bądź pracujący, ci, których starsze dziecko kontynuuje naukę w przedszkolu, oraz ci samotnie wychowujący malucha i pracujący. Warto pamiętać, że podczas rekrutacji do przedszkoli kolejność rejestracji nie ma znaczenia. Decyzję o przyjęciu dziecka podejmować będą dyrektorzy placówek.

Ważna informacja dla dzieci spoza Warszawy - w tym roku o przyjęcie na wolne miejsca mogą ubiegać się dopiero we wrześniu.

Zapisy krok po kroku

12-26 marca
Zaloguj się w systemie na stronie: www.warszawa345lat.pl, wypełnij formularz i wybierz przedszkola, do których chcesz zapisać dziecko.

do 27 marca
Złóż wydrukowany formularz w przedszkolu pierwszego wyboru.

19 kwietnia
Sprawdź (w systemie lub w przedszkolu pierwszego wyboru), czy twoje dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia.

do 25 kwietnia
Pisemnie potwierdź wolę zapisu dziecka w przedszkolu, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

27 kwietnia
Sprawdź, czy dziecko zostało przyjęte.

30 kwietnia - 11 maja
Dodatkowa rekrutacja na wolne miejsca.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: