WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Warszawa. Majówka 2014. Gdzie pójść, co zobaczyć?

Warszawa. Majówka 2014. Gdzie pójść, co zobaczyć?

01.05.2014, godz. 09:17
Moc imprez
W czwartek na Podzamczu warszawiacy będą mogli zobaczyć m.in. Kayah (47 l.) foto: Super Express

Zostaliście na weekend majpowy w Warszawie, albo wybieracie się na wycieczkę do stolicy? Nie będziecie się nudzić! Przygotowane przez miasto atrakcje czekać będą na placu Zamkowym oraz w Multimedialnym Parku Fontann, gdzie zaplanowano wielki koncert z udziałem Kayah, zespołu Zakopower i Edyty Górniak!

W czwartek w południe na placu Zamkowym wyrośnie Miasteczko Europejskie. Na warszawiaków czekać będą konkursy - do wygrania m.in. bilety do teatrów. Będzie też "Kopernik na kółkach", w którym Centrum Nauki Kopernik zaprosi do udziału we wspólnych eksperymentach i doświadczeniach naukowych. O godz. 12.30 zagra 28-osobowa orkiestra wojskowa z Radomia. A już o godz. 13.30 artyści A3Teatru wciągną gości pikniku w paradę teatralną.

Wieczorem w Multimedialnym Parku Fontann warszawiakom zaśpiewają największe gwiazdy polskiej estrady. Od godz. 21 na scenie pojawią się: Kayah, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Feel, Julia Pietrucha i Stefano Terrazzino, Halina Mlynkova i Ewa Farna, Blue Cafe, Misia Furtak, kwartet Margaret, Aleksandra Szwed, Rafał Brzozowski, Dawid Kwiatkowski oraz Piotr Fronczewski. Na zakończenie imprezy zagrają Zakopower oraz duet Donatan & Cleo. Koncert "Tu bije serce Europy" potrwa do północy.

To będzie dopiero początek majówkowych imprez.

W piątek od godz. 13 przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu świętować będziemy Dzień Flagi. Zobaczymy m.in. wojskową paradę. Z kolei na Żoliborzu będzie można wziąć udział w II biegu Flagi. Wojskowe defilady i pokazy uświetnią też uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 maja, które rozpoczną się w sobotę o godz. 11 na placu Zamkowym.

W czwartek ruszy też sezon plażowy nad Wisłą - wrócą bezpłatne leżaki, kosze plażowe i sprzęt sportowy, w tym kosze do gry w disc golfa.

Więcej o atrakcjach długiego weekendu w piątkowym wydaniu "Super Expressu".

Zobacz: Sprawdź rozkłady jazdy autobusów w majówkę!

Tu pobawisz się w majówkę

1 maja

Piknik Europejski - od godz. 12 na pl. Zamkowym

Koncert "Tu bije serce Europy" - od godz. 21 na Podzamczu

2 maja

Dzień Flagi - od godz. 13 przed Pałacem Prezydenckim

Bieg Flagi - start o godz. 14.45 przy ul. Gwardii na Żoliborzu

3 maja

Święto Konstytucji 3 maja

- o godz. 11 na pl. Zamkowym

Polub se.pl na Facebooku

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: