WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Warszawa. Pijani Niemcy zdjęli i ZDEPTALI polską flagę!

Warszawa. Pijani Niemcy zdjęli i ZDEPTALI polską flagę!

07.08.2017, godz. 13:06
Flaga Polski
Flaga Polski foto: SHUTTERSTOCK

Do bulwersującego zdarzenia doszło w Warszawie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Trzech młodych Niemców zdjęło i zdeptało biało-czerwoną flagę. O zdarzeniu dowiedziała się PAP w Komendzie Stołecznej Policji. Wandale są już w rękach policji. Grozi im nawet rok więzienia.

Szokujący incydent miał miejsce około godz. 3 w nocy, w okolicy skrzyżowania ul. Chmielnej i Żelaznej w warszawskim śródmieściu. Trzech młodych Niemców zdjęło flagę Polski z budynku Zarządu Dróg Miejskich. Następnie zdeptali ją. Rzezimieszków zauważył operator miejskiego monitoringu, który wezwał policję. - Zatrzymani zostali trzej mężczyźni. To obywatele Niemiec, w wieku od 21 do 26 lat. Dwaj z nich byli pod wpływem alkoholu. Dziś zostaną przesłuchani, przy udziale tłumacza języka niemieckiego – powiedział w rozmowie z "Onetem" komisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Niemcy to prawdopodobnie turyści. Nie wiadomo, jaki byl motyw ich karygodnego zachowania. Wobec zatrzymanych wszczęto śledztwo. Będą odpowiadać za złamanie art. 137, par. 1, kodeksu karnego. Zgodnie z nim, "kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

W ostatnich dniach było głośno o okazałym transparencie, który kibice Legii wywiesli podczas meczu "Wojskowych" z Astaną. Czy ta sytuacja była impulsem dla Niemców do zdeptania polskiej flagi?

Zobacz też: Anglojęzyczny portal: Kibice Legii oskarżeni o pokazanie NAZISTY

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: