WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWA: Nowe kino Iluzjon na ulicy Narbutta 50a

WARSZAWA: Nowe kino Iluzjon na ulicy Narbutta 50a

06.11.2012, godz. 01:00
Oto nowe kino Iluzjon
foto:

Dwie nowoczesne sale - odnowiona Stolica i nowa Mała Czarna przystosowane do wyświetlania filmów w formacie analogowym i 3D, sala dydaktyczna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz multimedialna wystawa prezentująca archiwalne materiały. To tylko niektóre z atrakcji odremontowanego kina Iluzjon, które po latach powróciło do swojej dawnej siedziby przy Narbutta 50a.

Uroczyste otwarcie kina już w ten piątek. Wtedy to po raz pierwszy zabłyśnie nowy, fioletowy neon.

9 i 11 listopada będzie można obejrzeć zrekonstruowany w technologii 4K kultowy film "Pan Tadeusz" z 1928 r., do muzyki skomponowanej przez Tadeusza Woźniaka.

Odnawianie kina, które kilka lat temu stało się własnością Filmoteki Narodowej, kosztowało ponad 17,5 mln złotych. Nowości w Iluzjonie to nie tylko nowe sale. W kinie oprócz tradycyjnych już cykli filmowych odbywać się będą warsztaty, animacje i spotkania dla dzieci. Będzie też dostęp do bezpłatnego WiFi. Bilety na seanse kosztują od 11 do 18 złotych. - Mamy plany repertuarowe na dwa lata z góry, ale pozostajemy elastyczni, gdy chodzi o organizację wydarzeń kulturalnych - zapewnił prof. Tadeusz Kowalski (57 l.), dyrektor Filmoteki Narodowej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: