WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska warszawa Warszawa: oto program sobotniego święta nad Wisłą!

Warszawa: oto program sobotniego święta nad Wisłą!

11.09.2014, godz. 23:16
Warszawo! Nad Wisłę!
W sobotę na Wisłę wypłyną kajaki, smocze łodzie a nawet większe statki foto:

Smocze łodzie, wycieczka poduszkowcem, siedlisko flisackie, a do tego desant drewnianymi łodziami pod ostrzałem artyleryjskim na drugą stronę rzeki. W najbliższy weekend czeka nas szalona zabawa nad Wisłą.

Święto Wisły rozpocznie się w sobotę punktualnie w południe i będzie się odbywać na siedmiu miejskich plażach równocześnie. - Na każdej czekają inne atrakcje - zachęca Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika Ratusza. Plaża "Saska Kępa" zmieni się w siedlisko flisackie z namiotami, kociołkami z zupą, wiklinowymi koszami z warzywami i ogniskiem. Szkutnicy pokażą, jak zbudować statek i drewniane łodzie.

Każdy będzie mógł wykonać nadruk łososia na wstędze symbolizującej Wisłę lub na przyniesionej koszulce

Będzie można wziąć udział w warsztatach garncarstwa i wikliniarstwa, a także spróbować tegorocznych miodów i barszczu buraczano-chrzanowego. Plaża "Poniatówka" to strefa eko. Staną tu stoiska ze zdrową żywnością i naturalnymi kosmetykami. Każdy będzie mógł wykonać nadruk łososia na wstędze symbolizującej Wisłę lub na przyniesionej koszulce. A o godz. 16.30 wziąć udział we wspólnym tworzeniu instalacji artystycznej "Mandala dla Wisły", która następnie zostanie spalona i wsypana do rzeki.

Popołudnie pełne sportowych emocji przygotowano na plaży przy klubie La Playa. Będzie można nauczyć się grać w boule. A w godz. 13.30-15.15 wziąć udział w warsztatach tańca Gangam Style i Chihuahua. Plażę "Żoliborz" opanują artyści, a Port Czerniakowski sportowcy, którzy nauczą pływać na wake'u, kajakiem lub kanadyjką. W sobotę przez cały dzień na Wiśle będzie można podziwiać najpiękniejsze statki i łodzie. O godz. 15.30 rozpoczną się wyścigi Smoczych Łodzi. O godz. 19 statki przepłyną po rzece w rytm muzyki granej przez Włodzimierza Kiniorskiego.

Święto Wisły zakończy się w niedzielę. O godz. 17 zobaczymy rekonstrukcję desantu berlingowców na Przyczółek Grochowski. Żołnierze w drewnianych łodziach przepłyną na drugą stronę rzeki pod ostrzałem moździerzy. Na wysokości Cypla Czerniakowskiego znajdą się pod silnym ostrzałem niemieckim. Niektóre łodzie spłoną. Po zakończeniu inscenizacji ok. godz. 18. na płycie Desantu zostaną złożone wieńce.

Zobacz też: Warszawa: Wykopią tunel pod Wisłostradą

Program sobotniego święta:

l Plaża "Saska Kępa", godz. 12-18 - rekonstrukcja siedliska flisackiego, binduga z namiotami, kociołkami z zupą, Flis Świętokrzyski, godz. 16-18 - regaty św. Barbary, godz. 18 - ognisko z piosenkami i opowieściami żeglarskimi;

l Płyta Desantu, godz. 13.30 - powitanie łodzi z trzonem kolumny Zygmunta, godz. 12-19 - garażówka, godz. 21.30 - impreza Afterparty w Sezonie, prowadzi dj Mamadou Diouf;

l Plaża "Poniatówka", godz. 16.30 - tworzenie instalacji artystycznej "Mandala dla Wisły";

l Plaża "La Playa", godz. 13.30-15.15 - warsztaty tańca Chihuahua, "Jackson Show", Gangam Style;

l Plaża "Żoliborz", godz. 17.30-18.30 masaż Peloha;

l Atrakcje na Wiśle, godz. 12 - kajakowa masa krytyczna, godz. 13.30 - Regaty Żeglarskie o "Błękitną Wstęgę Wisły", godz. 15.30 - Wyścigi Smoczych Łodzi, godz. 19 - River Light - nocna parada statków przy muzyce.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: