WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Warszawa: Zobacz świetlny pokaz nad Wisłą - OTWARCIE PARKU FONTANN na Podzamczu

Warszawa: Zobacz świetlny pokaz nad Wisłą - OTWARCIE PARKU FONTANN na Podzamczu

06.05.2011, godz. 17:18
Zobacz świetlny pokaz nad Wisłą
foto:

Coroczna Parada Schumana i otwarcie zapierającego dech w piersiach Multimedialnego Parku Fontann to wyjątkowe atrakcje, które czekają warszawiaków już w TEN weekend.

O godzinie 21 na Podzamczu rozpocznie się niezwykłe plenerowe widowisko "Magia żywiołów", w którym splotą się światło, dźwięk, woda, ogień, taniec i słowo. Otwarciu Multimedialnego Parku Fontann towarzyszyć będą akrobacje, popisy taneczne, pokazy świetlne i pirotechniczne.

A w rytm specjalnie dobranej muzyki poruszać się będzie główny bohater wieczoru - niezwykła fontanna. Wszystko tworzyć będzie pełen duchowości spektakl, na który złożą się teksty Owidiusza, Hezjoda, Miltona i Blake'a. W rolę tego ostatniego - angielskiego poety i mistyka z XVIII wieku - wcieli się Olgierd Łukaszewicz (65 l.).

Patrz też: Warszawa: SPEC zamyka Spacerową!

Święto Europy

Również w sobotę w samo południe spod kościoła św. Anny w Warszawie wyruszy tegoroczna Parada Schumana.

Marsz euroentuzjastów i zwolenników Unii Europejskiej przejdzie Traktem Królewskim. Trasą przejadą trzy lawety wiozące młodzież ze Szkolnych Klubów Europejskich oraz wolontariuszy. W asyście orkiestry dudziarzy, szczudlarzy i kuglarzy przejedzie autobus Biura Informacji Parlamentu Europejskiego oraz bus "Jesteśmy Europejczykami", wiozący uczestników z krajów bałkańskich. Uczestników na pl. Zamkowym powitają Anna Radwan (34 l.), prezes Fundacji Schumana, oraz prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz (59 l.).

Popłynie radosna muzyka - w tym roku będą to bałkańskie rytmy.

Widzowie zobaczą też paradę koni huculskich.

Miasteczko na Nowym Świecie

A o godz. 13.10 na Nowym Świecie chór Lutnia odśpiewa "Odę do Radości". Do godz. 15 będzie można zwiedzać Miasteczko Europejskie ze stoiskami informacyjnymi instytucji unijnych oraz organizacji pozarządowych, a także wziąć udział w grach i konkursach. Będzie można przejechać się wyjątkowym autobusem i zobaczyć od środka telewizyjny wóz transmisyjny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: