WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Warszawski Senior. Piękna nasza Polska cała

Warszawski Senior. Piękna nasza Polska cała

08.08.2016, godz. 14:10
Warszawski Senior. Piękna nasza Polska cała
foto: SHUTTERSTOCK

Podróżujemy po całym świecie. Być może odwiedziliśmy najbardziej egzotyczne krainy. Ale czy znamy piękno własnego kraju? Nawet jeśli doskonale – to zwiedźmy go jeszcze raz – pokazując wnukom.

Polskie krajobrazy to cały wachlarz wrażeń. Wielbiciele fal i złotego piasku odkrywają uroki nadmorskich kurortów – wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Miłośników gór przyciągają tatrzańskie szczyty i doliny, ale także wędrówki po niższych polskich pasmach.

Polskie góry

W Tatrach Wysokich zachwycają malownicze jeziora: Morskie Oko (skąd można podziwiać panoramę gór), Czarny Staw pod Rysami czy Dolina Pięciu Stawów. Niezwykłe są tatrzańskie wodospady, wśród nich największy w Polsce: Siklawa. Z kolei atutem Tatr Zachodnich są rozległe doliny. Wśród nich najbardziej znane: Chochołowska i Kościeliska – doskonałe na wędrówki dla dzieci. Dla maluchów dostępne są też niektóre szczyty: Giewont czy Kasprowy Wierch, na który wjechać można kolejką. Sudety to wzniesienia wymarzone na długie wędrówki. Na szlakach mijamy urokliwe miasteczka, jak Książ, Złoty Stok czy Kłodzko – gdzie zabytki opowiadają historię Polski.

Wybrzeże Bałtyku

Od Mierzei Wiślanej po Zalew Szczeciński. Po drodze: Trójmiasto – Gdynia z majestatycznym klifem w Orłowie, Sopot ze słynnym molo i Gdańsk z Neptunem i Żurawiem. Dalej długie piaszczyste wybrzeża pełne urokliwych rybackich i turystycznych zakątków. Na zachodzie odwiedzić można Półwysep Helski, a dalej liczne nadmorskie miejscowości: Łebę, Ustkę, Darłowo, Kołobrzeg, Międzyzdroje – aż po niezwykłe Świnoujście.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: