WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa Warszawski Senior. Piękna nasza Polska cała

Warszawski Senior. Piękna nasza Polska cała

08.08.2016, godz. 14:10
Warszawski Senior. Piękna nasza Polska cała
foto: SHUTTERSTOCK

Podróżujemy po całym świecie. Być może odwiedziliśmy najbardziej egzotyczne krainy. Ale czy znamy piękno własnego kraju? Nawet jeśli doskonale – to zwiedźmy go jeszcze raz – pokazując wnukom.

Polskie krajobrazy to cały wachlarz wrażeń. Wielbiciele fal i złotego piasku odkrywają uroki nadmorskich kurortów – wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Miłośników gór przyciągają tatrzańskie szczyty i doliny, ale także wędrówki po niższych polskich pasmach.

Polskie góry

W Tatrach Wysokich zachwycają malownicze jeziora: Morskie Oko (skąd można podziwiać panoramę gór), Czarny Staw pod Rysami czy Dolina Pięciu Stawów. Niezwykłe są tatrzańskie wodospady, wśród nich największy w Polsce: Siklawa. Z kolei atutem Tatr Zachodnich są rozległe doliny. Wśród nich najbardziej znane: Chochołowska i Kościeliska – doskonałe na wędrówki dla dzieci. Dla maluchów dostępne są też niektóre szczyty: Giewont czy Kasprowy Wierch, na który wjechać można kolejką. Sudety to wzniesienia wymarzone na długie wędrówki. Na szlakach mijamy urokliwe miasteczka, jak Książ, Złoty Stok czy Kłodzko – gdzie zabytki opowiadają historię Polski.

Wybrzeże Bałtyku

Od Mierzei Wiślanej po Zalew Szczeciński. Po drodze: Trójmiasto – Gdynia z majestatycznym klifem w Orłowie, Sopot ze słynnym molo i Gdańsk z Neptunem i Żurawiem. Dalej długie piaszczyste wybrzeża pełne urokliwych rybackich i turystycznych zakątków. Na zachodzie odwiedzić można Półwysep Helski, a dalej liczne nadmorskie miejscowości: Łebę, Ustkę, Darłowo, Kołobrzeg, Międzyzdroje – aż po niezwykłe Świnoujście.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: