WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. 10. edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

WARSZAWSKIE CZWARTKI. 10. edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy

24.11.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. 10. edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy
foto: Materiały prasowe

Już 1 grudnia rozpocznie się wyjątkowa jubileuszowa X edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Do końca stycznia 2017 r. można do niej zgłaszać swoje propozycje. Fundatorem i organizatorem nagrody jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to konkurs, który jest kontynuacją tradycji nagrody przyznawanej w latach 1926–38 r. W obecnej formie przyznawana jest od 2008 r. Nagrody w konkursie przyznawane są w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dla dzieci i młodzieży. Jest także kategoria wyłącznie dla pozycji varsavianistycznych – edycja warszawska. Szczególne wyróżnienie to tytuł – Warszawski Twórca, przeznaczony dla wybitnych pisarzy, w szczególny sposób związanych z naszą stolicą. Pierwszym uhonorowanym tym tytułem był Tadeusz Konwicki.

Rusza przyjmowanie zgłoszeń

Propozycje do nagrody można zgłaszać już od 1 grudnia za pośrednictwem strony kulturalna.warszawa.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Biuro Kultury, Urząd m.st. Warszawy, pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa z dopiskiem „Nagroda Literacka m.st. Warszawy".

Informacje: www.kulturalna.warszawa.pl, www.um.warszawa.pl/nagrodaliteracka, www.facebook.com/nagroda.literacka.warszawy

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: