WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. 72. Rocznica Powstania Warszawskiego

WARSZAWSKIE CZWARTKI. 72. Rocznica Powstania Warszawskiego

21.07.2016, godz. 00:04
WARSZAWSKIE CZWARTKI. 72. Rocznica Powstania Warszawskiego
foto: Materiały prasowe

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego są w stolicy wielkim świętem. Choć jest to najczęściej zwykły dzień pracy, w mieście czuje się szczególna atmosferę.

72. rocznica, tak jak poprzednie, będzie w Warszawie obchodzona bardzo uroczyście. Główne obchody mają trwać dwa dni – 31 lipca i 1 sierpnia. Jak co roku warszawiacy uczczą pamięć powstańców na cmentarzu Powązkowskim pod pomnikiem Gloria Victis, na pl. Krasińskich czy na cmentarzu Powstańców Warszawskich na Woli, gdzie pogrzebane są także cywilne ofiary powstania. W okalającym groby parku już można oglądać specjalną wystawę poświęconą warszawiakom pomordowanym w 1944 r. Uroczystość dedykowana głównie kombatantom odbędzie się tradycyjnie w Muzeum Powstania Warszawskiego. Radni miejscy na specjalnej uroczystej sesji, w której udział biorą także powstańcy warszawscy, przypomną bohaterów sprzed 72 lat.

W ten wyjątkowy dla naszego miasta dzień, 31 lipca, jak co roku zostaną ogłoszone nazwiska kolejnych honorowych obywateli stolicy. Przez wiele dni poprzedzający rocznicę dnia wybuchu powstania, jak i długo po nim będą trwały najróżniejsze wydarzenia kulturalne i uroczystości okolicznościowe. Mamy nadzieję, że ten podniosły nastrój, szacunek okazywany powstańcom warszawskim i uroczyste upamiętnienie ich walki, a zwłaszcza minuta ciszy w godzinie „W" – jaka będzie miała miejsce w stolicy, znajdzie także oddźwięk w innych miastach Polski. Zapraszamy wszystkich warszawiaków na uroczystości 72. Rocznicy Powstania Warszawskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: