WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Budowa metra na Woli

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Budowa metra na Woli

27.10.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Metro rusza na Wolę
foto: Materiały prasowe

Zmiany w ruchu drogowym:

- Zamknięta dla ruchu będzie ul. Górczewska pomiędzy al. Prymasa Tysiąclecia a Płocką (nie będzie również przejazdu przez ul. Górczewską ulicami Księcia Janusza, J. Olbrachta i Ciołka) oraz pomię- dzy ul. Elekcyjną awjazdem do centrum handlowego Wola Park.

- Ulica Płocka będzie nieprzejezdna na południe od skrzyżowania z ul. Wolską od wiosny 2017 r. W 2017 r. na kilka miesięcy zwężone zostaną ul. Wolska przy Płockiej, ul. Górczewska przy parku Moczydło, a także ul. M. Kasprzaka przy ul. Karolkowej i Rogalińskiej. Komunikacja na objazdach.

- Podczas budowy stacji Młynów i Księcia Janusza ul. Górczewska będzie całkowicie nieprzejezdna od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Płockiej, natomiast pomiędzy centrum handlowym Wola Park a ul. Deotymy będą jeździły tylko autobusy (nie będą one mogły wjeżdżać w ul. Górczewską z Jana Olbrachta i Ciołka). Autobusy, które obecnie jadą z Nowego Bemowa oraz z osiedla Jelonki, zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul.: Elekcyjną, M. Kasprzaka i Prostą. Ulicą Elekcyjną od ul. Pustola do Wolskiej będą mogły jeździć wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej. Autobusy z rejonu ul. Redutowej i Jana Olbrachta zamiast ul. Górczewską będą kursowały Redutową, M. Kasprzaka oraz Prostą.

- Wzmocniona zostanie komunikacja autobusowa na ul. Połczyńskiej i M. Kasprzaka, a ul. Wolską będzie jeździło więcej tramwajów. Na ul. Połczyńskiej, M. Kasprzaka i Prostej (do ronda I. Daszyńskiego) w obu kierunkach zostanie wytyczony buspas. Buspas powstanie również – w obu kierunkach – na ul. Towarowej od ronda I. Daszyńskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: