WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Budowa metra na Woli

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Budowa metra na Woli

27.10.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Metro rusza na Wolę
foto: Materiały prasowe

Zmiany w ruchu drogowym:

- Zamknięta dla ruchu będzie ul. Górczewska pomiędzy al. Prymasa Tysiąclecia a Płocką (nie będzie również przejazdu przez ul. Górczewską ulicami Księcia Janusza, J. Olbrachta i Ciołka) oraz pomię- dzy ul. Elekcyjną awjazdem do centrum handlowego Wola Park.

- Ulica Płocka będzie nieprzejezdna na południe od skrzyżowania z ul. Wolską od wiosny 2017 r. W 2017 r. na kilka miesięcy zwężone zostaną ul. Wolska przy Płockiej, ul. Górczewska przy parku Moczydło, a także ul. M. Kasprzaka przy ul. Karolkowej i Rogalińskiej. Komunikacja na objazdach.

- Podczas budowy stacji Młynów i Księcia Janusza ul. Górczewska będzie całkowicie nieprzejezdna od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Płockiej, natomiast pomiędzy centrum handlowym Wola Park a ul. Deotymy będą jeździły tylko autobusy (nie będą one mogły wjeżdżać w ul. Górczewską z Jana Olbrachta i Ciołka). Autobusy, które obecnie jadą z Nowego Bemowa oraz z osiedla Jelonki, zostaną skierowane na trasy objazdowe prowadzące ul.: Elekcyjną, M. Kasprzaka i Prostą. Ulicą Elekcyjną od ul. Pustola do Wolskiej będą mogły jeździć wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej. Autobusy z rejonu ul. Redutowej i Jana Olbrachta zamiast ul. Górczewską będą kursowały Redutową, M. Kasprzaka oraz Prostą.

- Wzmocniona zostanie komunikacja autobusowa na ul. Połczyńskiej i M. Kasprzaka, a ul. Wolską będzie jeździło więcej tramwajów. Na ul. Połczyńskiej, M. Kasprzaka i Prostej (do ronda I. Daszyńskiego) w obu kierunkach zostanie wytyczony buspas. Buspas powstanie również – w obu kierunkach – na ul. Towarowej od ronda I. Daszyńskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: