WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Cieplej na prawym brzegu Wisły

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Cieplej na prawym brzegu Wisły

25.08.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Cieplej na prawym brzegu Wisły
CENTRALNE OGRZEWANIE W KOLEJNYCH 5 TYSIĄCACH LOKALI foto: Materiały prasowe

Zintegrowany Program Rewitalizacji, opracowany przez władze miasta w procesie konsultacji z mieszkańcami i ekspertami, to działania, które wpływają na rozwój Pragi-Północ, Pragi-Południe i Targówka. Najważniejszym aspektem rewitalizacji jest poprawa warunków życia mieszkańców.

Jednym z kluczowych założeń programu jest podłączenie kolejnych 5000 lokali do centralnego ogrzewania. To operacja na niespotykaną do tej pory skalę w kontekście ogólnopolskim. Efekt to realne comiesięczne oszczędności lokatorów budynków ogrzewanych piecami węglowymi lub prądem. To także spokojniejszy sen w domu ciepłym i bezpiecznym. Nie wolno zapominać o ogromnej korzyści dla środowiska naturalnego, czyli o redukcji emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń.

Pierwszy etap programu podłączania lokali mieszkalnych do centralnego ogrzewania rozpoczął się w 2010 roku. Na przestrzeni sześciu lat przyłączono do sieci centralnego ogrzewania i ciepłej wody ponad 2000 lokali w miejskich budynkach. Zanim sieciowe ciepło rozgrzeje prawobrzeżne domy, każdy z budynków musi zostać wyposażony w węzeł ciepłowniczy i instalację, a lokale w grzejniki. Sam budynek musi zostać także podłączony do sieci, którą trzeba najpierw rozbudować. Program podłączeń przygotowany i realizowany jest we współpracy ze spółką Veolia Energia Warszawa S.A., do której należy miejska sieć ciepłownicza. Do sieci mogą zostać podłączone także budynki prywatne czy wspólnoty mieszkaniowe. – Do końca roku przygotujemy instalacje w 349 lokalach mieszkalnych – zapowiada Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: