WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Cieplej na prawym brzegu Wisły

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Cieplej na prawym brzegu Wisły

25.08.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Cieplej na prawym brzegu Wisły
CENTRALNE OGRZEWANIE W KOLEJNYCH 5 TYSIĄCACH LOKALI foto: Materiały prasowe

Zintegrowany Program Rewitalizacji, opracowany przez władze miasta w procesie konsultacji z mieszkańcami i ekspertami, to działania, które wpływają na rozwój Pragi-Północ, Pragi-Południe i Targówka. Najważniejszym aspektem rewitalizacji jest poprawa warunków życia mieszkańców.

Jednym z kluczowych założeń programu jest podłączenie kolejnych 5000 lokali do centralnego ogrzewania. To operacja na niespotykaną do tej pory skalę w kontekście ogólnopolskim. Efekt to realne comiesięczne oszczędności lokatorów budynków ogrzewanych piecami węglowymi lub prądem. To także spokojniejszy sen w domu ciepłym i bezpiecznym. Nie wolno zapominać o ogromnej korzyści dla środowiska naturalnego, czyli o redukcji emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń.

Pierwszy etap programu podłączania lokali mieszkalnych do centralnego ogrzewania rozpoczął się w 2010 roku. Na przestrzeni sześciu lat przyłączono do sieci centralnego ogrzewania i ciepłej wody ponad 2000 lokali w miejskich budynkach. Zanim sieciowe ciepło rozgrzeje prawobrzeżne domy, każdy z budynków musi zostać wyposażony w węzeł ciepłowniczy i instalację, a lokale w grzejniki. Sam budynek musi zostać także podłączony do sieci, którą trzeba najpierw rozbudować. Program podłączeń przygotowany i realizowany jest we współpracy ze spółką Veolia Energia Warszawa S.A., do której należy miejska sieć ciepłownicza. Do sieci mogą zostać podłączone także budynki prywatne czy wspólnoty mieszkaniowe. – Do końca roku przygotujemy instalacje w 349 lokalach mieszkalnych – zapowiada Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: