WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Czy wiesz, że każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł?

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Czy wiesz, że każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł?

24.11.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Czy wiesz, że każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł?
foto: Materiały prasowe

Od 1 grudnia mieszkańcy Warszawy mogą zgłaszać swoje pomysły do budżetu partycypacyjnego i zdecydować, co powstanie w ich dzielnicach. Projekty, które uzyskają największe poparcie, wpisane zostaną do budżetu stolicy i zrealizowane w 2018 roku.

Efekty zrealizowanych zadań można podziwiać w Warszawie rozpoznając je po niebieskim trybiku. Jednym z nich jest plac zabaw oraz siłownia plenerowa „Morska Przygoda" na Woli, na który zagłosowało 555 osób. To zajmujący 400 mkw. ogrodzony teren, który został podzielony na plac zabaw dla dzieci z morskim motywem przewodnim oraz na siłownię dla młodzieży i dorosłych. Główną atrakcją placu zabaw jest statek ze zjeżdżalnią dla dzieci. Zamontowane zostały również różnego rodzaju zabawki m.in. huśtawki „sprężynowe" w kształcie zwierząt morskich np: delfinów i rekinów, piaskownica ze sztuczną palmą oraz karuzela. Są również ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i kosze na psie odchody. Więcej informacji o tym, jak złożyć projekt oraz jak przebiega realizacja pomysłów z poprzednich edycji, jest na stronie: www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: