WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Kibicują im Pazdan i Milik

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Kibicują im Pazdan i Milik

21.07.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Kibicują im Pazdan i Milik
foto: materiały promocyjne

Piłkarskich emocji ciąg dalszy! Choć mistrzostwa Europy za nami, wkrótce rozpocznie się kolejna, równie ekscytująca rywalizacja. Warszawa po raz czwarty będzie gospodarzem turnieju dla dzieci z domów dziecka. A jak przekonują gwiazdy Euro 2016, oni już są „mistrzami świata".

Młodzi zawodnicy zagrają na stadionie miejskim przy Łazienkowskiej 3 już w weekend 23 i 24 lipca. W mundialu zmierzy się 27 drużyn i blisko 300 dzieci z czterech kontynentów. Na murawę wybiegną zawodnicy m.in. z Chorwacji, Francji, Kolumbii czy Tajlandii. W tym unikatowym na skalę światową turnieju udział wezmą także tegoroczni mistrzowie Niemiec. Naszych reprezentować będą dwie ekipy – mistrz Polski 2016 Sternik Szczecin i drużyna złożona z najlepszych zawodników VII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka. Przed Biało-Czerwonymi nie lada wyzwanie.

Czy obronią zdobyty roku temu tytuł wicemistrzów świata? Wspierać ich będą gwiazdy stołecznej Legii. Piłkarze warszawskiego klubu szykują dla kibiców zgromadzonych na trybunach ważący ponad pół tony tort na 100. urodziny klubu. Publiczność będzie mogła obserwować zmagania na płycie głównej boiska w niedzielę, 24 lipca, od godz. 14.00 (wstęp wolny). Oprócz dawki sportowych emocji czeka ich niezapomniane spotkanie z legendami światowej piłki, byłymi zawodnikami Bayeru Leverkusen i Juventusu Turyn. Poza meczem o puchar zobaczymy również mecz pokazowy Polska vs Reszta Świata. Do wspólnej zabawy podczas Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka zapraszają m.in.: Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik i Michał Pazdan oraz aktorzy – Kuba Wesołowski, Olaf Lubaszenko i Marcin Mroczek. Współorganizatorem turnieju jest miasto stołeczne Warszawa.

Wiecej informacji omistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: