WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Nagroda Architektoniczna. Rozstrzygnięcie już 7 grudnia

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Nagroda Architektoniczna. Rozstrzygnięcie już 7 grudnia

24.11.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Nagroda Architektoniczna. Rozstrzygnięcie już 7 grudnia
foto: Materiały prasowe

Dziś, 24 listopada, kończy się głosowanie w plebiscycie na najładniejszy, najciekawszy, najbardziej funkcjonalny i najlepiej zaprojektowany budynek lub obiekt 2015 roku. Laureatów wyłonionych przez jury oraz werdykt mieszkańców poznamy już 7 grudnia.

Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy otrzymają twórcy i architekci, których dzieła wpisały się w pejzaż stolicy i wyznaczyły nowe standardy projektowe. W tym roku odbywają się dwie edycje konkursu: ocenione zostaną budynki wybudowane w 2015 roku oraz z lat 2001–2014. W pierwszej edycji konkursu (2001–2014) w ramach każdej kategorii przewidziano po trzy nagrody. Natomiast w drugiej edycji (2015) – jednego laureata w każdej kategorii i dodatkowo Grand Prix. Swoją nagrodę w plebiscycie przyznają również mieszkańcy.

Nominowani przez publiczność i komisję konkursową projektanci i inwestorzy otrzymają specjalne dyplomy, a laureaci poszczególnych kategorii oraz Grand Prix – nagrody. Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Nagroda jest przyznawana we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Więcej informacji: www.nagroda-architektoniczna.pl

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: