WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Nowe Veturilo

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Nowe Veturilo

25.08.2016, godz. 00:00
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Nowe Veturilo
foto: Materiały prasowe

100 nowych wypożyczalni, w tym 10 z rowerami elektrycznymi i 1500 rowerów więcej – tak zmieni się Veturilo od 2017 r. Lada dzień miasto podpisze umowę z operatorem systemu.

Z rowerów miejskich korzysta już prawie 350 tysięcy osób. Są wypożyczane średnio co 10 sekund, a w całym mieście są już 204 stacje Veturilo. System działa od 2012 r., obecna umowa wygasa z końcem 2016 r. Przez następne cztery lata system będzie obsługiwała wybrana w przetargu firma Nextbike.

100 nowych stacji

Liczba rowerów zwiększy się do 4455, a stacji do 300. Nowe wypożyczalnie pojawią się przede wszystkim w centrum miasta – w Śródmieściu, na Pradze-Północ i bliskiej Woli. Więcej stacji będzie również na Mokotowie, Pradze-Południe czy Targówku. Kilka nowych trafi także do dzielnic położonych dalej od centrum (m.in.: Białołęki, Bielan, Bemowa).

Rowery elektryczne i nowa aplikacja

Nowinką będą rowery elektryczne. Jednoślady wyposażone w silnik wspomagający mają się pojawić w 10 stacjach w rejonie Powiśla i Traktu Królewskiego. Zaplanowano sześć specjalnych stacji, na których będzie można wypożyczyć mniejszy rower dla dziecka. Zwiększy się – do 45 – liczba tandemów. Terminale będą miały ekrany dotykowe, a opłaty będzie można wnosić zbliżeniowo. Wypożyczenia i zwrot będą możliwe także aplikacją mobilną.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: