WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Praska Dorożka Teatralna w trasie

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Praska Dorożka Teatralna w trasie

21.07.2016, godz. 00:05
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Praska Dorożka Teatralna w trasie
foto: Materiały prasowe

Z kolorowego samochodu, z żyrafą na przedzie i chorągwiami na dachu, wysiadają aktorzy i praskie podwórko zamienia się w teatr. W lipcowe soboty po Pradze jeździ Praska Dorożka Teatralna.

W soboty – 23 i 30 lipca – dwa praskie podwórka (które – to niespodzianka!) odwiedzi Praska Dorożka Teatralna. Spektakle „W kole" Krystyny Miłobędzkiej w reżyserii Sebastiana Świądra, grane w kameralnej atmosferze dla mieszkańców praskich podwórek, są swoistą podróżą. Aktorzy z Teatru Baj i animatorzy ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru pracują nad budowaniem relacji między Teatrem Baj a jego dziecięcymi widzami. Nie tylko relacji artystycznej, lecz przede wszystkim relacji sąsiedzkiej. Praska Dorożka Teatralna oznacza nie tylko opuszczenie murów teatru i granie spektakli na terenie sąsiadujących z teatrem podwórek, ale przede wszystkim zbudowanie z dziećmi i ich otoczeniem mocnej więzi, w której równie ważne są obie strony relacji.

Po zakończeniu spektaklu dzieci z podwórka, na którym pojawi się Praska Dorożka Teatralna, wezmą udział w warsztatach, na których będą się uczyły, jak ze zwykłych przedmiotów – desek, kapsli, butelek, klapka – można zrobić teatr (takie warsztaty odbywają po każdym spektaklu). A we wrześniu aktorzy i pedagodzy teatru wspólnie z mieszkańcami przygotują etiudy teatralne, które potem 11 września zostaną zaprezentowane na jednym z tych podwórek – jedna po drugiej. Oprócz etiud będzie kuchnia, kapela praska i potańcówka. Prezentacje spektaklu odbywają się w soboty do 30 lipca i są częścią projektu Praska Dorożka Teatralna realizowanego w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: