WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. W podróży tylko TramBus

WARSZAWSKIE CZWARTKI. W podróży tylko TramBus

27.10.2016, godz. 00:00
Aplikacje: jakie przydają się w podróży
foto: materiały promocyjne

O której na przystanek przyjedzie autobus lub tramwaj danej linii i gdzie się w tej chwili znajduje? Odpowie na to aplikacja TramBus.

TramBus to aplikacja przygotowana specjalnie dla pasażerów komunikacji miejskiej przez firmę GenesisMobo przy współpracy Miejskich Zakładów Autobusowych. Aplikacja wykorzystuje geolokalizację GPS i pozwala na sprawdzenie, za ile minut na wybranym przystanku pojawi się autobus lub tramwaj. Użytkownik aplikacji może wybierać określone numery linii lub przystanki komunikacji miejskiej bezpośrednio na mapie lub liście. Jeśli pasażer wybierze kolejno opcje: „przystanki" – „najbliższe" – „mapa", wówczas aplikacja automatycznie ustali jego położenie i wyświetli wszystkie znajdujące się w pobliżu przystanki. Po kliknięciu w wybrany przystanek pokaże się jego nazwa, kierunek jazdy i lista linii oraz informacja o orientacyjnym czasie przyjazdu. Po kolejnym kliknięciu i wybraniu z listy połączenia dowie się, gdzie aktualnie jest autobus lub tramwaj.

TRAMBUS

NOWA APLIKACJA MOBILNA, KTÓRA UŁATWIA PODRÓŻOWANIE PO STOLICY ZASTANAWIASZ SIĘ:

- ZA ILE MINUT NA WYBRANYM PRZYSTANKU POJAWI SIĘ AUTOBUS?
- GDZIE W TEJ CHWILI ZNAJDUJE SIĘ TRAMWAJ, NA KTÓRY CZEKASZ? ODPOWIEDZI NA TE I INNE PYTANIA UZYSKASZ ZA POMOCĄ APLIKACJI TRAMBUS

Użytkownik może też skorzystać z opcji „lista" – wtedy na ekranie urządzenia wyświetlą się wszystkie najbliższe przystanki. Może też prześledzić przyjazdy i odjazdy w danych zespołach przystankowych poprzez wybór „przystanki" – „wybierz". Aplikacja TramBus jest dostępna na urządzeniach z systemami iOS i Android, w sklepach AppStore i Play, a także pod adresem www.mza.waw.pl. Aplikacja wciąż znajduje się fazie wstępnej – rzeczywisty czas przyjazdu pokazywany jest w przypadku autobusów wyposażonych w GPS – większości pojazdów MZA i Tramwajów Warszawskich.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: