WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Warszawski Tydzień Seniora 2016

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Warszawski Tydzień Seniora 2016

29.09.2016, godz. 00:00
senior domy opieki
foto: SHUTTERSTOCK

Jeszcze do niedzieli 2 października starsi mieszkańcy uczestniczą w różnych wydarzeniach w ramach Warszawskiego Tygodnia Seniora.

Warszawa od minionego poniedziałku świętuje Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Warszawski Tydzień Seniora zakończy się w niedzielę, 2 października, piknikiem w Ogrodzie Saskim.

Piknik w Ogrodzie Saskim

W programie tegorocznego pikniku są m.in. stanowiska z możliwością bezpłatnych badań i konsultacji – pomiaru ciśnienia, glukozy, tkanki tłuszczowej. Na chętnych będzie czekał audiobus, w którym specjaliści zbadają słuch, a także fizjoterapeuci ze wskazówkami, jak zapobiegać bólom kręgosłupa i stawów. Animatorzy zaproszą na warsztaty rękodzieła i warsztaty rysunku sepią. Wraz z Karin Lesiak przetestujemy dobroczynny wpływ JOGI ŚMIEC HU na ludzki organizm, a z przewodnikami PTTK odbędziemy wędrówki po bliższych i dalszych okolicach Ogrodu.

Teatr Dramatyczny

Przygotował specjalnie na tę okazję konkursy z nagrodami, są to m.in. bilety do teatru, ciekawe książki. Seniorzy dowiedzą się również, gdzie w Warszawie można skorzystać z darmowych porad prawnika i psychologa. Na scenie wystąpią Teresa Kramarska oraz Wojciech Dąbrowski z gośćmi specjalnymi – laureatami tegorocznego Festiwalu Retro. Na zakończenie DJ Wika porwie na międzypokoleniową potańcówkę. Podczas imprezy będziemy losować bilety do KINOTEKI w PKiN, a w losowaniu głównym do wygrania weekendowy pobyt dla dwojga w Zakopanem.

Więcej informacji o Warszawskim Tygodniu Seniora jest na stronie: www.senioralna.um.warszawa.pl.
W razie pytań można dzwonić pod numer telefonu: 22 443 14 82

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: