WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Zaloguj i pomagaj. Warszawa dla seniora

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Zaloguj i pomagaj. Warszawa dla seniora

21.07.2016, godz. 00:09
WARSZAWSKIE CZWARTKI. Zaloguj i pomagaj. Warszawa dla seniora
foto: Materiały prasowe

Wystarczy wspólny spacer lub wyjście na pocztę w towarzystwie wolontariusza, aby sprawić komuś przyjemność i okazać wsparcie. Celem projektu „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora" jest pomoc osobom starszym.

Nie chodzi jednak o kompleksową opiekę, ale o dotrzymanie towarzystwa. Z myślą o seniorach powstaje społeczność wolontariuszy gotowych poświęcić swój czas tym, którzy często czują się najbardziej osamotnieni.

Jak zostać wolontariuszem

Mógłbyś wspomóc seniorów w załatwianiu spraw w urzędzie? A może chciałbyś towarzyszyć komuś we wspólnym spacerze albo wyjściu do muzeum? Wystarczy zarejestrować się na platformie zalogujpomagaj.um.warszawa.pl. Niewiele potrzeba, by sprawić komuś przyjemność – często najcenniejszym prezentem, jaki możemy komuś podarować, jest sama obecność. Każdy, kto zechce przyłączyć się do projektu, wypełnia kwestionariusz umieszczony na stronie. Po wysłaniu zgłoszenia jest ono analizowane po to, by jak najlepiej dopasować zainteresowania seniora i jego wolontariusza. Dzięki temu zyskują oni pewność, że nie będą się razem nudzić, a wspólny czas będzie dla obojga prawdziwą przyjemnością.

Przezwycięż samotność

Seniorzy to ludzie z niezwykłymi doświadczeniami, którym czasem trudno wyjść z inicjatywą. Dlatego nie pozwólmy im na samotność! Jedno zgłoszenie może sprawić, że ktoś na nowo poczuje się potrzebny i doceniony. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Q Rozwojowi i finansowany ze środków m.st. Warszawy. Łącznie w latach 2015–2018 na ten cel stołeczny Ratusz przeznaczy 235 tys. zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: