WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. ZIMĄ warto przyjść... nad Wisłę

WARSZAWSKIE CZWARTKI. ZIMĄ warto przyjść... nad Wisłę

24.11.2016, godz. 09:06
Wisła, Bulwary Wiślane,
foto: Materiały prasowe

Żegluga, rekreacja czy imprezy plenerowe nad Wisłą kojarzą się z latem. Ale tym razem będzie inaczej. „Wisła. Lato. Jesień. Zima" to hasło mówi wszystko – nie ma złego okresu na bywanie w Dzielnicy Wisła!

Wisła zimą zmienia swój charakter. Jest znacznie ciszej, kameralniej, przebywa tu mniej osób niż latem, ale w dalszym ciągu można korzystać z uroków wiślanej przyrody. Są również nowe, sezonowe atrakcje.

Moc atrakcji

Nad brzegiem Wisły pojawiły się... huśtawki! Znajdują się przy zejściu z mostu Poniatowskiego, na Płycie Desantu, przy wyjściu ze stacji metra Centrum Nauki Kopernik oraz na plaży Rusałka. W działającej przez cały rok klubokawiarni „Rejs" (przy Płycie Desantu) można nie tylko wysłuchać koncertu w ogrzewanym
namiocie, ale również skorzystać z pierwszych całorocznych saun w kontenerach morskich. To pierwszy sezon eleganckich, klimatyzowanych katamaranów, które będą niespiesznie przemierzać Wisłę. Miłośnicy żeglugi tradycyjnej natomiast w każdą sobotę w Porcie Czerniakowskim będą mogli poznać tradycje warszawskich flisaków.

Na prawym brzegu

Atrakcji nie zabraknie również na praskim brzegu. Od miesiąca można korzystać z nowej kładki pieszo rowerowej nad wejściem do Portu Żerańskiego i przejechać rowerem dystans z Tarchomina na Pragę-Południe. Po drodze warto się zatrzymać na plaży Poniatówka. Przy odrobinie zimowej aury będzie można skorzystać z wypożyczalni nart biegowych – jest czynna zawsze, kiedy spadnie odpowiednia ilość śniegu. Wypożyczalnia organizować będzie również ćwiczenia z instruktorami oraz wspólne wieczorne bieganie. Gdy temperatura utrzyma się powyżej zera, można będzie korzystać z nartorolek. Dalej na południe czeka Wiślana Ścieżka Łucznicza, która znajduje się w gąszczu lasu łęgowego na wysokości ul. gen. E. Fieldorfa „Nila".

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: