WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Warszawskie Targi Książki Artystycznej

Warszawskie Targi Książki Artystycznej

22.11.2016, godz. 09:35
Książka, warto przeczytać
foto: Pixabay.com

Druga edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej odbędzie się w pierwszy weekend grudnia w studiu Pin-Up przy ul. Nowogrodzkiej 84/86. Do niedawna w tym miejscu mieściła się jedna z największych w Warszawie drukarni.

Na targach będzie można znaleźć wydawane w limitowanych nakładach artbooki i fotobooki, książki gromadzące wiedzę z różnych dziedzin kultury wizualnej – sztuki, fotografii, designu, architektury czy mody, a także najciekawsze pozycje dla dzieci. Swoje publikacje zaprezentują polskie galerie sztuki, niezależni wydawcy oraz najważniejsze, wielokrotnie nagradzane wydawnictwa z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej to też spotkania z artystami i wydawcami – w tym roku będzie można m.in. porozmawiać z polskimi twórcami, którzy zdecydowali się wydać swoje książki za granicą, dowiedzieć się, czym jest zdobywający coraz większą popularność risograf oraz wziąć udział w spotkaniu z wydawcami z Litwy.

Targi będą też okazją do obejrzenia wystawy Fotograficzna Publikacja Roku 2016 oraz kolekcji rosyjskich zinów, które pokaże moskiewski kolektyw Samopal Books. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowana zostanie również kolekcja najciekawszego, polskiego self-publishingu, czyli książek tworzonych poza oficjalnym obiegiem wydawniczym – w sumie ponad 30 unikatowych publikacji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: