WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Warsztaty tańców na dechach

Warsztaty tańców na dechach

21.09.2016, godz. 12:30
taniec, para
foto: EAST NEWS

Coraz większą popularność zdobywają w Warszawie potańcówki „na dechach". Dla tych, którzy chcą się nauczyć dawnych warszawskich tańców, zorganizowano „warsztaty tańców miejskich czyli klimaty taneczne pierwszej połowy XX wieku".

Uczestnicy warsztatów będą tańczyli m.in. polki galopki, fokstroty, sentymentalne tanga, walczyki. Pojawić się może również swojski miejski oberek.

- Tańczyć będziemy do największych przebojów tamtego okresu, a przygrywać nam do tańca będą fantastyczni muzycy z kapeli CzessBand – zapowiadają organizatorzy.

Jak tłumaczą organizatorzy, w Warszawie i w jej okolicach - podobnie jak w innych miastach II Rzeczpospolitej - nowinki muzyczne importowane z zagranicy, docierające do słuchaczy poprzez płyty, nuty, a także radio i kino, ścierały się z miejscowym folklorem tanecznym. Tańczono zarówno swojskie oberki jak i importowane tanga, walczyki i fokstroty.

Latem zabawy taneczne organizowano na wolnym powietrzu, na drewnianych parkietach potocznie nazywanych dechami. W knajpach, kawiarniach i restauracjach organizowano dansingi do muzyki na żywo. Natomiast na domowych prywatkach puszczano muzykę z patefonów. Nowości tańczono tak „jak w duszy grało", styl był często dowolny, a kroki w tańcu bardzo proste.

Warsztaty odbędą się 24 i 25 września w godz.11-16, z godziną przerwą w środku spotkania. Opłata za dwudniowe warsztaty (8 godzin) to 80 zł za przy płatności przelewem, a 100 zł przy płatności w dniu warsztatów .

Warsztaty odbywają się dzięki pomocy finansowej Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: