WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWSKIE CZWARTKI. Trwają inwestycje i remonty

WARSZAWSKIE CZWARTKI. Trwają inwestycje i remonty

25.08.2016, godz. 10:27
WARSZWSKIE CZWARTKI. Trwają inwestycje i remonty
NAJBARDZIEJ UCIĄŻLIWE REMONTY ZAKOŃCZĄ SIĘ WE WRZEŚNIU, ALE DROGOWCY BĘDĄ PRACOWALI, DOPÓKI POGODA POZWOLI. BUDOWANA BĘDZIE TRASA ŚWIĘTOKRZYSKA, TUNEL W WAWRZE, NOWA ULICA MARYNARSKA foto: Materiały prasowe

We wrześniu drogowcy schodzą z jezdni tam, gdzie roboty zaplanowane były na letnie miesiące, a wykonawcy pozostają na placach budów kilkuletnich inwestycji czy dużych remontów.

Na Pradze powstaje Trasa Świętokrzyska – do listopada zamknięta dla ruchu jest ul. Zabraniecka przy budowanej trasie. Trwa przebudowa ulicy Żołnierskiej – samochody jeżdżą jedną jezdnią w obydwu kierunkach, druga jest zamknięta. Rozpoczęła się przebudowa ul. Marynarskiej – na razie torowiska tramwajowego (nie kursują tramwaje do pętli Służewiec) i instalacji podziemnych, ale zmian w ruchu kierowcy mogą się spodziewać jeszcze we wrześniu.

Do końca października potrwa remont ul. Górnośląskiej pomiędzy Rozbrat a Solec. Tramwaje Warszawskie będą kontynuowały dwie modernizacje torowisk – na Pradze w al. Solidarności i w Śródmieściu w al. Jana Pawła II. Na prawym brzegu tramwajarze przebudowują ulicę: torowisko, jezdnie i chodniki od ul. Jagiellońskiej do Targowej. Samochody mają wrócić na obydwie jezdnie od 4 września, a tramwaje najpóźniej od 12 września. W tym samym terminie tramwaje mają wrócić w al. Jana Pawła II. I tutaj także Tramwaje Warszawskie zajmują się nie tylko torami, ale także jezdniami i chodnikami. Po przebudowie na wysokości Hali Mirowskiej będą szerokie przystanki w obydwu kierunkach, co znacznie ułatwi korzystanie z tramwajów.

Tramwaje Warszawskie będą kontynuowały przedłużanie trasy tramwajowej na Tarchominie – zmiany w ruchu drogowym potrwają do początku września. Cała inwestycja zakończy się wiosną przyszłego roku. PKP PLK rozpoczęła budowę wiaduktu na ul. Karczunkowskiej nad torami kolejowymi linii radomskiej. Ulica w tym miejscu jest zamknięta dla ruchu do 24 grudnia. Wtedy planowane jest uruchomienie tymczasowej jezdni omijającej plac budowy. Wiadukt ma być gotowy w wakacje 2017 r.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: