WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Wiadomości z Warszawy. Wydali 30 mln na most widmo

Wiadomości z Warszawy. Wydali 30 mln na most widmo

22.04.2014, godz. 23:51
Wydali 30 mln na most widmo
Choć budowa mostu obiecywana jest od 2006 roku, do dziś oko cieszą tylko jego wizualizacje foto:

Most Krasińskiego to najdroższa wirtualna przeprawa w Polsce! Prezydent stolicy zapowiadała inwestycję od 2006 r., ale ta do tej pory nie otarła się nawet o pozwolenie na budowę. I choć stołeczni urzędnicy wpompowali już w nią 30 mln zł, bo tyle pochłonęły prace projektowe, nadal analizują, czy most w ogóle budować!

Most Krasińskiego nie ma szczęścia. Pomysł jego budowy pojawił się jeszcze w międzywojniu. Wrócono do niego po latach - był sztandarowym hasłem Hanny Gronkiewicz-Waltz (62 l.) podczas kampanii samorządowych w 2006 i 2010 r. Niestety z planów połączenia Wisłostrady z ulicą Budowlaną nie wyszło praktycznie nic. Nie pomogła nawet nowa patronka ulicy Budowlanej, którą w międzyczasie została przyszła święta - Matka Teresa z Kalkuty. Poza projektami i wizualizacjami, które wykonała firma Systra, nie powstało kompletnie nic. Miasto wydało na nie aż 29 mln i 44 tys. zł. Gdy przyszedł kryzys, inwestycję schowano do szuflady, by poczekała na "lepsze czasy".

Zobacz też: Budowa II linii metra w Warszawie. Otwarcie ulic zajętych pod plac budowy

O projekt upomniał się właśnie stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski (31 l.). Ogólnikowe odpowiedzi na jego pytania świadczą niestety o tym, że mostu prędko nie będzie. - Aktualnie prowadzone są analizy wszelkich uwarunkowań technicznych, ekonomicznych i formalnoprawnych zmierzających do ujęcia zadania w wieloletniej prognozie finansowej na najbliższe lata - napisał radnemu wiceprezydent Jacek Wojciechowicz (51 l.) odpowiedzialny w mieście za inwestycje.

A do budowy brakuje już tylko pieniędzy. Miasto ma bowiem wszelkie decyzje środowiskowe. Odrzucone zostały już też wszelkie protesty. - Jeżeli pieniądze nie zostaną zarezerwowane do połowy roku, to raczej znowu skończy się na kolejnych obietnicach Ratusza - mówi radny Krajewski. Nie kryje przy tym nadziei, że most jednak powstanie.

Polub nas na Facebooku

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: