WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Wisła poleca się na zimę

Wisła poleca się na zimę

19.11.2016, godz. 02:00
WISŁA POLECA SIĘ NA ZIMĘ.
foto: Facebook

Na plażach nad Wisłą spędzamy już nie tylko lato. W sobotę nad rzeką otwarcie sezonu zimowego. Czas na rejs katamaranem, śledzenie ptaków na brzegu i kiełbaski przy ognisku.

- Królowa polskich rzek i jej okolice mają bardzo dużo do zaoferowania przez cały rok. Chcemy zachęcić mieszkańców do aktywnego i ciekawego spędzania czasu nad Wisłą również jesienią i zimą - mówi rzecznik Ratusza Bartosz Milczarczyk (36 l.). Od rana rzekę w okolicy Płyty Desantu opanują wioślarze - będzie można popływać katamaranem lub kajakiem (w godz. 10-16). Ekstremalną przyjemnością, chyba tylko dla morsów, będzie możliwość kąpieli w Wiśle pod okiem ratowników WOPR.

A kto nie chce się moczyć, może wybrać się na spacer ornitologiczny o godz. 9, który rozpocznie się w okolicach Portu Praskiego, a zakończy w klubokawiarni Rejs. Uczestnicy wycieczki będą budować karmniki dla ptaków z niepotrzebnych butelek pet, mogą też wziąć udział w quizie o stolicy i rzece lub posłuchać wykładu o związkach miasta z Wisłą. Przy Rejsie funkcjonować będzie też wypożyczalnia nartorolek oraz pierwsza w Polsce sauna w kontenerze morskim (godz. 12-18). Na bulwarze Flotylli Wiślanej w pobliżu Płyty Desantu zapłonie ognisko, przy którym oprócz pieczonej kiełbaski skosztować będzie można rozgrzewającej grochówki.

A gdy ktoś się przeje i będzie miał trudności ze wstaniem od ogniska, ze swoimi poradami czekać będzie dietetyczka Paulina Nagel. Atrakcją będzie na pewno stoisko Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu z regionalnymi produktami. Zwieńczeniem dnia będą koncerty w ogrzewanym namiocie, wśród nich występ duetu Rysy (godz. 17.30) oraz mistrzów funkrockowego brzmienia, zespołu Mama Selita (godz. 19). Dodatkową atrakcją jest też wystawa 50 zdjęć Wisły na nowym odcinku bulwaru Jana Karskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: