WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Wisła otworzy się na zimę

08.11.2016, godz. 06:00
Warszawa, Wisła, plaża, stolica
foto: AKPA

Otwarcie sezonu zimowego nad Wisłą odbędzie się w sobotę 19 listopada o godz. 12 w okolicy Płyty Desantu przy Bulwarze Flotylli Wiślanej.

Nie zabraknie licznych bezpłatnych atrakcji, przede wszystkim na rzece. Wioślarze dadzą pokaz pływania ośmioosobową załogą. Będzie też możliwość spróbowania własnych sił i powiosłowania "trójką" razem z instruktorem. Zorganizowane zostaną również grupowe spływy kajakowe z przewodnikiem (także w języku angielskim). Ponadto będzie można przepłynąć zadaszonym i klimatyzowanym katamaranem, a śmiałkowie z grupy morsów wejdą do lodowatej wody. Zainteresowani tematyką żeglarską obejrzą wystawioną specjalnie na tę okazję łódkę typu skiff, a także będą mogli wziąć udział w warsztatach szkutniczych.

Atrakcje przygotowano również na lądzie. Będzie coś zarówno dla ciała (wielkie ognisko, pyszna rozgrzewająca grochówka, wypożyczalnia nartorolek), jak i dla duszy (muzyka jazzowa na żywo, pełen ciekawostek wykład o historycznych związkach Warszawy z Wisłą). Ponadto gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych, kącik gier planszowych oraz quiz wiedzy o Warszawie i Wiśle.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: