WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Wola chce odzyskać stare zbiorniki gazowe

Wola chce odzyskać stare zbiorniki gazowe

06.10.2016, godz. 11:06
Warszawa, miasto, panorama, pałac kultury
foto: SE/EAST NEWS

Umowę użytkowania wieczystego terenu, na którym znajduje się tzw. „Wolskie Koloseum", chce rozwiązać Zarząd Dzielnicy Wola. Rozpoczęła się procedura w tej sprawie.

Teren przy ul. Prądzyńskiego 14A wraz z zabytkowymi, XIX-wiecznymi zbiornikami gazu przeszedł w prywatne ręce w 1991 roku. Właścicielem terenu stała się Fundacja "Wystawa Warszawa Walczy 1939-1945", a użytkowanie wieczyste zostało ustalone na 99 lat. Nieruchomość została ponownie sprzedana w prywatne ręce w 1996 roku. Umowa użytkowania wieczystego nakładała na właścicieli obowiązek utrzymania terenu w należytym porządku oraz modernizacji zabytkowych zbiorników gazu.

Tren i budynki od wielu lat ulegają degradacji, są opuszczone i zaniedbane. W związku z tym, w zeszłym roku przeprowadzona została wizja lokalna, mająca na celu ustalenie, czy użytkownik wywiązuje się z umowy.

- Kontrola wykazała, że użytkownik wieczysty nie przeprowadził adaptacji budynków, a na terenie nieruchomości nie są prowadzone żadne prace modernizacyjne - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Użytkownik korzysta z gruntu w sposób sprzeczny z jego przeznaczeniem określonym w decyzji - dodaje.
Zarząd Dzielnicy Wola podjął więc uchwałę, w której wnioskuje do prezydenta Warszawy o podjęcie działań zmierzających do rozwiązania umowy użytkowania wieczystego zabytkowych obiektów.

- Mamy nadzieję, że ten krok zapobiegnie dalszemu niszczeniu wolskiego Koloseum- mówi Adam Hać, wiceburmistrz Woli. - Chcemy, aby zabytkowe obiekty przy Prądzyńskiego 14A w przyszłości mogły służyć mieszkańcom dzielnicy – dodaje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: