WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa Wola chce odzyskać stare zbiorniki gazowe

Wola chce odzyskać stare zbiorniki gazowe

06.10.2016, godz. 11:06
Warszawa, miasto, panorama, pałac kultury
foto: SE/EAST NEWS

Umowę użytkowania wieczystego terenu, na którym znajduje się tzw. „Wolskie Koloseum", chce rozwiązać Zarząd Dzielnicy Wola. Rozpoczęła się procedura w tej sprawie.

Teren przy ul. Prądzyńskiego 14A wraz z zabytkowymi, XIX-wiecznymi zbiornikami gazu przeszedł w prywatne ręce w 1991 roku. Właścicielem terenu stała się Fundacja "Wystawa Warszawa Walczy 1939-1945", a użytkowanie wieczyste zostało ustalone na 99 lat. Nieruchomość została ponownie sprzedana w prywatne ręce w 1996 roku. Umowa użytkowania wieczystego nakładała na właścicieli obowiązek utrzymania terenu w należytym porządku oraz modernizacji zabytkowych zbiorników gazu.

Tren i budynki od wielu lat ulegają degradacji, są opuszczone i zaniedbane. W związku z tym, w zeszłym roku przeprowadzona została wizja lokalna, mająca na celu ustalenie, czy użytkownik wywiązuje się z umowy.

- Kontrola wykazała, że użytkownik wieczysty nie przeprowadził adaptacji budynków, a na terenie nieruchomości nie są prowadzone żadne prace modernizacyjne - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. - Użytkownik korzysta z gruntu w sposób sprzeczny z jego przeznaczeniem określonym w decyzji - dodaje.
Zarząd Dzielnicy Wola podjął więc uchwałę, w której wnioskuje do prezydenta Warszawy o podjęcie działań zmierzających do rozwiązania umowy użytkowania wieczystego zabytkowych obiektów.

- Mamy nadzieję, że ten krok zapobiegnie dalszemu niszczeniu wolskiego Koloseum- mówi Adam Hać, wiceburmistrz Woli. - Chcemy, aby zabytkowe obiekty przy Prądzyńskiego 14A w przyszłości mogły służyć mieszkańcom dzielnicy – dodaje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: