WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Wybudujcie nam ten tunel!

Wybudujcie nam ten tunel!

19.11.2016, godz. 02:00
Rembertów walczy o tunel
foto: Super Express

Mieszkańcy Rembertowa mają dość czekania. W piątek protestowali pod siedzibą PKP przy Targowej. Z plastikowym szlabanem, dziecięcym tunelem i megafonem apelowali o przyspieszenie obiecywanej budowy tunelu pod torami.

Już od kilku lat miasto wraz z PKP obiecuje budowę przejazdu pod torami, który połączyłby ul. Marsa z aleją gen. Antoniego Chruściela "Montera". Urzędnicy i kolejarze zgodzili się pokryć po 50 proc. kosztów budowy. i na tym poprzestali. A mieszkańcy wciąż stoją w korkach i narzekają na przeciągającą się wymianę pism między urzędami. - Jesteśmy zniecierpliwieni, bo po naszych protestach w 2015 roku wywalczyliśmy środki, minął rok i do tej pory nic w tej sprawie się nie wydarzyło - mówi nam Robert Twardowski (43 l.) ze stowarzyszenia Rembertów Bezpośrednio. - Dzielnica się nie rozwija, a komunikacja jest sparaliżowana. Nie możemy normalnie funkcjonować, korki są ogromne i wszystko stoi - podkreśla.

Kolejarze uspokajają. - Zapewnione są środki na przedsięwzięcie, ustalamy optymalną formę jego przeprowadzenia. Porozumienie będzie podpisane w listopadzie i rozpocznie się realizacja. Zadanie chcemy wykonać w latach 2017-2021 - usłyszeliśmy od Karola Jakubowskiego z zespołu prasowego PKP PLK. Zapewnia też, że przygotowywana jest budowa tunelu w Wesołej i wiaduktu w Rembertowie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: