WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Wynagrodzenia w kulturze, rozrywce i rekreacji maleją, w budownictwie rosną

Wynagrodzenia w kulturze, rozrywce i rekreacji maleją, w budownictwie rosną

30.09.2016, godz. 09:33
Pieniądze banknoty
foto: Super Express

Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w sierpniu wyniosło w Warszawie 5371,34 zł i było o 1,1 proc. niższe w stosunku do poprzedniego miesiąca - wyliczył Urząd Statystyczny w Warszawie. Było natomiast o 2,9 proc. wyższe niż w sierpniu zeszłego roku.

W porównaniu z lipcem 2016 r. przeciętne wynagrodzenie brutto spadło w sekcjach: działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją (o 17,9 proc.), zakwaterowanie i gastronomia (o 6,5 proc.), przemysł (o 4,4 proc.), obsługa rynku nieruchomości (o 2,9 proc.), handel; naprawa pojazdów samochodowych (o 1,4 proc.), działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (o 0,8 proc.).

Płace wzrosły natomiast w sekcjach: budownictwo (o 5,8 proc.), informacja i komunikacja (o 3,2 proc.), transport i gospodarka magazynowa (o 0,6 proc.), administrowanie i działalność wspierająca (o 0,1 proc.).

W stosunku do sierpnia 2015 r. wzrost przeciętnego wynagrodzenia brutto odnotowano w sekcjach: działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją (o 12,3 proc.), obsługa rynku nie- ruchomości (o 6,9 proc.), zakwaterowanie i gastronomia (o 6,1 proc.), transport i gospodarka magazynowa (o 4,9 proc.), budownictwo (o 4,1 proc.), handel; naprawa pojazdów samochodowych (o 4,0 proc.), przemysł (o 2,4 proc.), działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (o 1,1 proc.), administrowanie i działalność wspierająca (o 0,9 proc.).

Spadek przeciętnego wynagrodzenia brutto wystąpił w sekcji informacja i komunikacja (o 0,9 proc.).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: