WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Wypiła ćwiartkę wódki i zabiła

Wypiła ćwiartkę wódki i zabiła

03.11.2016, godz. 02:00
Wypiła ćwiartkę wódki i zabiła
Wypiła ćwiartkę wódki i zabiła foto: Paweł Dąbrowski/Super Express

Imprezowiczka z forda ma na sumieniu życie koleżanki! Kamila B. (23 l.) prowadziła w sobotę auto za szybko i pod wpływem alkoholu - miała 0,6 promila. Prokuratura przedstawiła jej zarzuty, a ona tłumaczyła, że nie wiedziała, że jest pijana. Twierdzi, że dzień wcześniej na balandze wypiła tylko 200 ml wódki!

Czy historia, którą Kamila B. opowiedziała prokuratorowi, jest prawdopodobna? Śledczy z wieloletnim stażem w tę bajkę nie wierzą. 23-latka, która spowodowała w sobotę około godz. 16 wypadek na trasie S8, twierdziła, że wcale nie wsiadła za kółko pijana. Choć badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 0,26 mg alkoholu, czyli prawie 0,6 promila, ona upierała się, że tego dnia prowadziła auto trzeźwa. Zapewniała również, że w piątek na imprezie wypiła co najwyżej 200 ml wódki, czyli ok. 6 kieliszków. To jednak niewiele zmieniło, bo prokurator przedstawił jej zarzuty.

- Kierująca z forda mondeo usłyszała zarzut kierowania pod wpływem alkoholu oraz naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Kobieta przyznała się do tego zarzutu - mówi Michał Dziekański z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W wypadku zginęła jej 23-letnia przyjaciółka, która po uderzeniu w barierki wypadła z auta i roztrzaskała się o asfalt. Pozostałe dwie pasażerki wylądowały w szpitalu i w najbliższym czasie mają zostać przesłuchane. Śledczy są przekonani, że Kamila B. oprócz tego, że była pijana, jechała za szybko i dlatego auto wpadło w poślizg. Prokurator chciał, by następne trzy miesiące spędziła w areszcie, ale sąd zdecydował, że policyjny dozór wystarczy. Piratce grozi 12 lat więzienia i dożywotnie wyrzuty sumienia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: